۵۰۰ روستای خراسان جنوبی متصل به شبکه گاز طبیعی هستند

بیرجند- مدیرعامل شرکت گاز خراسان‌جنوبی گفت: ۵۰۰ روستا در استان متصل به شبکه گاز طبیعی هستند که از این تعداد ۲۰۰ روستا در سال گذشته از نعمت گاز برخودار شده‌اند.

به گزارش خبرنگار مهر، سید محمود هاشمی صبح دوشنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی اظهار کرد: در حال حاضر ۵۰۰ روستا در خراسان‌جنوبی از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند.

مدیرعامل شرکت گاز خراسان‌جنوبی بیان کرد: از این ۵۰۰ روستا تعداد ۲۰۰ روستا در سال ۹۷ به شبکه گاز طبیعی متصل شده‌اند که یک اقدام ارزشمند از سوی همکاران مجموعه شرکت گاز خراسان‌جنوبی است.

هاشمی ادامه داد: در حال حاضر هزار و پنج واحد صنعتی و خدماتی خراسان‌جنوبی به شبکه گاز طبیعی متصل هستند که از این تعداد حدود ۵۰۰ واحد در سال ۹۷ متصل به شبکه گاز طبیعی هستند.

وی با اشاره به اینکه گاز رسانی به ۲۷۰ روستا در دست اجرا است، گفت: همچنین گازرسانی به ۶۰۰ روستای خراسان‌جنوبی نیز در دست مطالعه است که در صورت تخصیص اعتبار می‌توان عملیات گازرسانی به آن را نیز شروع کرد.

مدیرعامل شرکت گاز خراسان جنوبی اظهار کرد: از ۲۷۰ روستا که گازرسانی به آن در دست اجرا است ۴۵ روستا در بیرجند، ۴۶ روستا در خوسف، ۱۶ روستا در درمیان، ۴۴ روستا در زیرکوه، ۶۰ روستا در سربیشه، هشت روستا در قائن و ۴۸ روستا نیز در شهرستان نهبندان قرار دارد.

هاشمی بیان کرد: در سال گذشته چهار شهرستان خراسان‌جنوبی به شبکه گاز طبیعی متصل شدند که با این اقدام همه شهرستان‌های خراسان‌جنوبی در حال حاضر از نعمت گاز برخوردار هستند.

وی با اشاره به اینکه همه مشترکین خانگی شرکت گاز بیمه هستند تا در صورت حادثه رفع مشکل آنان با سهولت بیشتری صورت گیرد، یادآور شد: اشتراک همه مددجویان کمیته امداد و بهزیستی به صورت رایگان انجام می‌شود ولی لوله‌کشی داخل منزل طبق یک تفاهم نامه به نظام مهندسی واگذار شده است.

کد خبر 4591035

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 0 =