ثبت بیش از ۲۸ میلیون تردد درمحورهای مواصلاتی استان قزوین

قزوین- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین از ثبت بیش از ۲۸ میلیون تردد در محورهای مواصلاتی استان قزوین طی فروردین ماه سال جاری خبر داد.

افشین پیرنون در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: دستگاه‌های تردد شمار این اداره کل اطلاعات مربوط به سرعت غیرمجاز، سبقت غیرمجاز و عدم رعایت فاصله طولی وسایل نقلیه عبوری در محورهای مواصلاتی استان را به ثبت می‌رسانند.

وی افزود: بر اساس اطلاعات دریافتی از ۵۹ سامانه تردد شمار برخط در محورهای مواصلاتی استان قزوین، آمار کل تردد ثبت شده در فروردین ماه سال جاری ۲۸ میلیون و ۱۷۷ هزار ۲۱۳ وسیله نقلیه بوده که آمار کل تردد ثبت شده در آزاد راه‌ها ۲۲ میلیون و ۶۸۵ هزار و ۹۹۸ تردد معادل ۸۰.۵ درصد کل تردد استان بوده است.

پیرنون بیان کرد: بیشترین میزان ترافیک در فروردین ماه سال جاری مربوط به هشت فروردین ماه امسال بوده است در این روز آزاد راه قزوین – کرج (رفت و برگشت) با ثبت تردد ۱۶۶ هزار وسیله نقلیه بیشترین تردد را به خود اختصاص داده است.

وی ادامه داد: از مجموع کل تردد شمارش شده استان، ۲ میلیون و ۶۱۱ هزار تردد معادل ۹.۲ درصد سهم وسایل نقلیه سنگین بوده است. محور قدیم قزوین - رشت و بالعکس با ۹۳ هزار و ۵۲۵ وسیله (معادل ۳۵.۵ درصد)، بیشترین سهم درصد تردد وسایل نقلیه سنگین را به خود اختصاص داده است.

پیرنون تصریح کرد: متوسط نرخ جریان ترافیک «تعداد کل خودروهایی که در یک ساعت از یک مقطع عبور می‌کنند» در سطح کل راه‌های مواصلاتی استان معادل ۶۶۵ وسیله نقلیه در ساعت بوده است. بیشترین متوسط نرخ جریان ترافیک در فروردین ماه، مربوط به آزاد راه قزوین- کرج با ۲ هزار و ۵۹۷ وسیله نقلیه در ساعت بوده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین، متوسط سرعت تردد در آزاد راه‌ها را ۸۴ و متوسط سرعت در سایر محورهای استان را ۷۲ کیلومتر در ساعت عنوان کرد و گفت: بیشترین متوسط سرعت در این ماه ۱۰۵ کیلومتر در ساعت مربوط به آزادراه زنجان - قزوین بوده است.

در ماه گذشته ۳۱ درصد وسایل نقلیه، فاصله طولی مجاز بین دو خودرو را رعایت نکرده اند. بیشترین تخلف عدم رعایت فاصله طولی مربوط به آزاد راه قزوین - کرج با ۱ میلیون و ۷ هزار و ۴۳۰ وسیله نقلیه «معادل ۵۳ درصد» بوده است.

کد خبر 4598830

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 14 =