جایزه ملی کیفیت در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات اعطا می شود

هشتمین دوره ارزیابی جایزه ملی کیفیت ارتباطات و فناوری اطلاعات توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی انجام می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، فرآیند ارزیابی هشتمین دوره جایزه ملی کیفیت ارتباطات و فناوری اطلاعات در سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی آغاز شد.

در این دوره از جایزه ملی کیفیت رگولاتوری، نتایج عملکردی حوزه‌های مختلف برای دریافت سطح اشتهار به کیفیت در بخش‌های رهبری و مدیریت، فرآیندها، منابع، کارکنان، نتایج مشتریان و مصرف‌کنندگان، مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

حسین فلاح جوشقانی با تشریح اقدامات رگولاتوری در حوزه رهبری و مدیریت و با بیان اینکه فراهم کردن بسترهای آزادسازی و خصوصی‌سازی در حوزه ICT یکی از مهمترین وظایف رگولاتوری است، گفت: در حال حاضر بیش از ۹۳ درصد فعالیت‌ها در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در بخش خصوصی انجام می‌شود و سهم ۷ درصدی دولت صرفاً در حوزه زیرساخت‌ها است.

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تغییر ساختار رگولاتوری را در راستای دستیابی به چشم‌انداز پیشرو بودن در منطقه، ارتباطات با کیفیت و اقتصادی برای همگان عنوان کرد و افزود: در ساختار پیشین، حوزه مقررات‌گذاری و حوزه اعمال مقررات و نظارت در قالب دو معاونت فعالیت داشتند که با رویکرد هم راستا بودن حوزه فعالیت مقررات‌گذاری و نظارت، در ساختار جدید این دو وظیفه در قالب معاونت امور پستی، ارتباطی و فناوری اطلاعات با یکدیگر ادغام شدند و با توجه به اهمیت مدیریت فضای فرکانسی به عنوان با ارزش‌ترین منبع ملی، معاونت طیف در این ساختار شکل گرفت.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به ماهیت تغییرات سریع تکنولوژی‌ها در حوزه ICT تاکید کرد: معاونت راهبردی و توسعه بازار در ساختار جدید رگولاتوری، این وظیفه را دارد که از بازار ارتباطات و فناوری اطلاعات و ذی‌نفعان آن بازخوردهای لازم را دریافت کرده و سازمان را به سمت تدوین راهبردها و برنامه‌ریزی راهبردی در داخل و خارج از بخش ICT در راستای توسعه آن هدایت کند.

فلاح جوشقانی تصریح کرد: در چند سال گذشته توسعه لازم در زیرساخت‌های بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات ایجاد شده است و در حال حاضر موضوع کیفیت خدمات و نظارت مطلوب‌تر و حمایت از حقوق مردم از اولویت‌های حوزه ICT است که بر این اساس دفتر حفاظت از حقوق مصرف کننده در ساختار جدید پیش‌بینی شده است.

کد خبر 4602556

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 1 =