باسابقه‌ترین نشریه انگلیسی‌زبان در حوزه مطالعات اسلامی کدام است؟

ری ویو رلیجن (Review of Religions) یکی از مجلات انگلیسی زبان در زمینه موضوعات اسلامی است که از سال ۱۹۰۲ به صورت منظم و ماهانه از سوی فرقه احمدیه منتشر می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، ری ویو رلیجن (Review of Religions) یکی از مجلات انگلیسی زبان در زمینه موضوعات اسلامی است که از سال ۱۹۰۲ به صورت منظم و ماهانه از سوی فرقه احمدیه منتشر می‌شود.

این نشریه یکی از با سابقه‌ترین مجلات اسلامی به زبان انگلیسی است. مجله فوق به عنوان نشریه اصلی فرقه احمدیه به زبان انگلیسی و یکی از منابع اطلاعاتی ارزشمند در خصوص جغرافیای فعالیت‌های احمدیه در سرتاسر جهان محسوب می‌شود. این مجله توسط میرزا غلام احمد با هدف تحقق درک دقیق آموزه‌های اسلامی در سرتاسر جهان انگلیسی زبان و حل کردن تصورات غلط علیه پیروان این فرقه منتشر شده است.

عمده مقالات این نشریه متوجه دیدگاه‌های متمایز فرقه احمدیه است. این نشریه ابتدا در قادیان هند منتشر می‌شد، سپس بوسیله میرزا بشیرالدین محمود احمد، دومین خلیفه احمدیه دفتر مجله به لندن منتقل شد تا بتواند پایه و اساس مسجد احمدیه را در لندن بنا کند. قلمرو موضوعی این نشریه از آن زمان تاکنون گسترش یافته و گستره‌ای از موضوعات مربوط به الهیات، علم، فلسفه، تاریخ ادیان، سیاست بین الملل و مسائل معاصر را پوشش می‌دهد.

همانطور که گفته شد، دفتر اصلی این مجله در لندن مستقر است، این در حالی است که بسیاری از سردبیران و کارکنان این مجله بین المللی در ایالات متحده و کانادا مستقر هستند.

در زمان زندگی غلام احمد، نشریه ری ویو در دو نسخه مجزا و به دو زبان اردو و انگلیسی منتشر می‌شد، اما پس از وی انتشار آن به زبان انگلیسی ادامه یافت. از سال ۲۰۱۱ نیز این مجله با عنوان Die Revue der Religionen به زبان آلمانی انتشار یافته و دفتر آن در فرانکفورت واقع شده است. از سال ۲۰۱۷ نیز این نشریه با عنوان Revue des Religions در پاریس منتشر و مورد استفاده قرار گرفته است.

کد خبر 4605061

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 13 =