۷۵ درصد از اهداف برنامه پنجم محقق نشد

بجنورد- نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی گفت: ۷۵ درصد از برنامه پنجم محقق نشد و این نشان می‌دهد که گرفتار دور و تسلسل شده‌ایم.

به گزارش خبرنگار مهر، هادی قوامی بعد از ظهر جمعه در جلسه رونمایی از سند توسعه خراسان شمالی، اظهار کرد: توسعه در بر دارنده تغییرات کیفی است و ماهیتأ زمان بر است.

قوامی با بیان اینکه به کشور رشد کرده نمی‌توان توسعه یافته گفت، عنوان کرد: متأسفانه در پنج برنامه قبل و پنج برنامه پس از انقلاب، توسعه در ایران به معنای واقعی محقق نشده است.

وی افزود: آنچه قبل از جدایی استان در ذهن داشتیم هنوز محقق نشده و همچنان بخش زیادی از جمعیت در خراسان رضوی هستند و شاخص‌های توسعه تفاوت چشم‌گیری دارد.

نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی یکی از مشکلات اصلی سند توسعه را در نظر گرفتن منابع دانست و گفت: منابع کمی در سند دیده نشده و مشخص نیست سهم منابع داخل استان و خارج استان چقدر است.

خراسان شمالی نتوانسته جایگاه واقعی‌اش را کسب کند

نماینده مردم فاروج در مجلس شورای اسلامی در ادامه با تأکید بر اینکه خراسان شمالی می‌تواند از ۲۰ میلیون زائر استفاده بهینه کند و زائر را به گردشگر و گردشگر را به زائر تبدیل کند، اظهار کرد: بر اساس تحلیل داده‌ها دو مأموریت خراسان شمالی در حوزه فرا ملی نقش تکمیلی در ارتباط با بازار ۲۵۰ میلیونی cis را در آسیای میانه ایفا کند.

هادی شوشتری افزود: پروژه اساسی و بنیادی راه‌آهن گرگان، بجنورد به مشهد باید هر چه زودتر عملیاتی شود تا انتقال زائر و گردشگران سهولت بیشتری به خود بگیرد البته حجم مالی این پروژه با منابع داخلی قابل حل نیست و نیاز است تا از فاینانس خارجی استفاده شود.

نقش مکمل خراسان شمالی در منطقه

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان شمالی نیز در ادامه این همایش بنای سند توسعه را اقتصاد بومی دانست و گفت: تلاش شده تا در سند مناسبات همکاری با استان‌ها و کشور همجوار ارتقا داده شود.

حسن پارسی پور سند توسعه خراسان شمالی را حاصل یک کار جمعی بخش دولتی و خصوصی اعلام کرد و افزود: در این سند تلاش شده تا مفاهیم کیفی به اقدامات کلیدی تبدیل شود.

در پایان پارسی پور بر این نکته تأکید کرد که هیچ گونه اعتبار دولتی برای تدوین این سند هزینه نشده است.

کد خبر 4607121

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha