مشارکت های مردمی بهزیستی قزوین به ۵۱ میلیارد ریال رسید

قزوین- معاون مشارکت های مردمی بهزیستی استان قزوین گفت: سال گذشته ۲۱ میلیارد ریال کمک نقدی و غیر نقدی در مراکز دولتی و ۳۰ میلیارد ریال در مراکز غیر دولتی جذب شد تادر امور مددجویان هزینه شود.

به گزارش خبرنگار مهر، غفار رمضانی در جلسه معاون مشارکت‌های مردمی بهزیستی کشور با خیرین و مددجویان بهزیستی که یکشنبه شب در یکی از مجتمع‌های قزوین برگزار شد
اظهار داشت: در حال حاضر ۳۲۵ مرکز فعال در استان قزوین داریم که شامل ۴۷ مرکز توانبخشی، ۱۸ مجتمع، ۴۴ مؤسسه غیر دولتی و ۱۳۳ حوزه اجتماعی است که ۱۳ نوع مجوز به
بخش خصوصی داده می‌شود تا کمک بهزیستی باشند.

وی بیان کرد: برای تأمین مسکن معلولان و مددجویان از سال ۸۹ تاکنون بیش از ۳۸۷۱ واحد مسکونی در حال ساخت بوده که تعداد ۲۰۸۲ واحد تحویل واجدان شرایط شده است.

رمضانی تصریح کرد: یک تفاهم نامه ۵ جانبه منعقد شد تا سهمیه ۲۰۲ واحدی برای افراد دو معلول را بگیریم که در این زمینه نیز ۱۶۷ واحد تاکنون واگذار شده و در روستاها نیز ۵۲
واحد واگذار شده است.

معاون مشارکت‌های مردمی بهزیستی استان قزوین یادآور شد: بهزیستی متولی ساخت مسکن نیست اما احساس وظیفه کرده‌ایم و در این راستا تاکنون برای ساخت مسکن ۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان هزینه شده است.

وی بیان کرد: برای خانواده‌های دارای دو معلول شهری ۱۸ میلیارد و ۷۹۳ میلیون ریال و برای خانوارهای شهری ۳ میلیارد و ۴۸۰ میلیون ریال و در مجموع ۹۳ میلیارد و ۱۸۶ میلیون ریال پرداخت شد.

رمضانی تصریح کرد: میزان جلب و جذب مشارکت‌های مردمی در مراکز دولتی ۲۱ میلیارد و ۷۲۴ میلیون ریال و مراکز غیر دولتی ۳۰ میلیارد و ۸۶۸ میلیون ریال بوده است.

وی اظهار داشت: در حوزه اشتغال تعهد ما در سال قبل ۶۰۷ نفر بود که ۶۶۳ نفر محقق شد که در این میان ۵۸ میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه خود اشتغالی و مشاغل خانگی برای ۲۹۷ نفر پرداخت شد.

رمضانی اضافه کرد: سهم بیمه خویش فرمایی و کارفرمایی به تعداد ۱۰۳ نفر در سال جاری و ۵۱۱ نفر تثبیتی از سال‌های گذشته مبلغ ۱۰ میلیارد و ۴۶۳ میلیون ریال بوده است.

معاون مشارکت‌های مردمی بهزیستی استان قزوین در ادامه یادآور شد: در سال گذشته ۲ میلیارد و ۸۹۷ میلیون ریال یارانه ارتقای کارآیی به ۵۴ نفر به کانون توانا پرداخت شده و جمع کل پرداختی در این زمینه ۱۳ میلیارد و ۳۶۱ میلیون ریال بوده است.

در این مراسم علیرضا وارثی مدیرکل بهزیستی استان، مسعود بابایی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، حسن تیموری مدیر صندوق کارآفرین امید و جمعی از خیرین استان نیز حضور داشتند.

کد خبر 4615268

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 0 =