مراقبت از ۹۰ زندانی در یزد الکترونیکی است

یزد - رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب یزد با تاکید بر ضرورت بهره‌گیری از مجازات‌های جایگزین حبس گفت: از ۹۸ رای مراقبت الکترونیکی صادره در استان ۹۰ مورد آن کاملا اجرا شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی دادگستری یزد، حجت اسدی در حاشیه بازدید از زندان مرکزی استان یزد اظهار داشت: ایجاد مرکز مراقبت الکترونیکی از مصوبه‌های اخیر قوه قضائیه است که پیگیر اجرای کامل آن هستیم.

وی با تاکید بر استفاده از مجازات جایگزین حبس عنوان کرد: استفاده از مراقبت الکترونیکی، احکام جایگزین حبس و خدمات عمومی رایگان، مواردی است که می‌تواند در رویکرد اصلاحی مؤثر باشد و به کنترل جمعیت کیفری در زندان‌ها نیز کمک کند.

اسدی به استخراج و مطالعه پرونده زندانیان با موضوع مهریه اشاره کرد و یادآور شد: در راستای کاهش جمعیت کیفری در زندان‌ها، ۱۰۰ درصد پرونده‌های موضوع مهریه بررسی شد تا بتوان از هرگونه امکان قانونی برای کاهش مجازات و تخفیف استفاده کرد.

رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب یزد بیان داشت: نوسان نرخ‌ها و افزایش قیمت سکه، دادگستری را با درخواست‌های مکرر تعدیل مهریه مواجه کرد که با تصمیم تبدیل معادل ریالی، این مساله سامان گرفت و این طرح برای اجرا به سایر استان‌ها نیز ارائه شد.

اسدی ادامه داد: حضور و دیدار با زندانیان، نگرش بسیاری از قضات نسبت به استفاده از مجازات حبس را تغییر می‌دهد.

به گفته رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب یزد در بسیاری از بازدیدها، قضات در بازدید و دیدار با زندانیان پیشنهاد استفاده از تخفیف مجازات، آزادی مشروط و عفو را می‌دهند، آنها از نزدیک و در فضایی متفاوت از زاویه‌ای دیگر به شرایط زندانی و موضوع پرونده توجه می‌کنند.

کد خبر 4618658

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 2 =