کارگاه تاریخ فرهنگی ایران با تدریس محمد دهقانی برپا می‌شود

موسسه فرهنگ بان کارگاه «تاریخ فرهنگی ایران» را با تدریس محمد دهقانی از ۲۳ خرداد برپا می‌کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، کارگاه «تاریخ فرهنگی ایران» با تدریس محمد دهقانی از روز ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ در مؤسسه فرهنگ بان برگزار می‌شود.

در توضیح این کارگاه آمده است: «ایران در معنی جغرافیای تاریخی‌اش از مرزهای امروز درمی‌گذرد و قلمروی وسیعی را دربر می‌گیرد. تنوع فرهنگی و اقوام مختلف و جغرافیای گوناگون تاریخ فرهنگی پرباری را شکل می‌دهد. کارگاه تاریخ فرهنگی ایران بررسی و شناخت این تنوع و ادوار مختلف تاریخی ایران و تحلیل نحوه مواجهه حکومت‌گران با زبان فارسی و فرهنگ عمومی است.»

محمد دهقانی دارای مدرک دکتری زبان و ادبیات فارسی از دانشگاه تهران است. از میان تالیفات منتشر شده او می‌توان به این موارد اشاره کرد: «وس‌وس‌ه ع‌اش‌ق‌ی: ب‌ررس‌ی ت‌ح‌ول ع‌ش‌ق در ادب پ‌ارس‌ی»، «از شهر خدا تا شهر انسان: در نقد و بررسی ادبیات کلاسیک و معاصر»، «حدیث خداوندی و بندگی: تحلیل تاریخ بیهقی از دیدگاه ادبی، اجتماعی و روان‌شناختی» و «یادداشت‌های پکن».

همچنین با ترجمه دهقانی تاکنون کتاب‌های متعددی نیز به فارسی منتشر شده که عناوین شماری از آنها به این شرح است: «سیر آفاق»، «به سوی آزادی» و «بودا» هر سه اثر نیکوس کازانتزاکیس، «روانشناسی دین» اثر دیوید ام. وولف، «علم و دین» اثر تامس دیکسون، «روش‌ن‌ف‌ک‌ران ای‌ران در ق‌رن ب‌ی‌س‌ت‌م» اثر علی قیصری و «اسطوره» اثر لارس کوپ.

مؤسسه فرهنگ بان در تهران خیابان انقلاب، خیابان فلسطین جنوبی، کوچه صدیقی، پلاک ۲۰، طبقه اول واقع است.

کد خبر 4619479

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 2 =