ورود دادستانی به موضوع بهداشت استخرهای خرم‌آباد

خرم‌آباد-دادستان مرکز لرستان در واکنش به اظهارات رئیس شبکه بهداشت خرم‌آباد پیرامون مسائل بهداشتی برخی استخرهای خرم‌آباد، گفت:در زمینه مسائل مربوط به سلامت عمومی هیچ‌گونه اغماضی نخواهیم داشت.

سعید رازانی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: مجموعه دادستانی هر جا تخلف و مشکلاتی را چه در زمینه استخر یا موارد دیگر مرتبط با سلامت عمومی مشاهده کند پیگیر موضوع خواهد بود.

هرجا احساس کنیم به بهداشت عمومی لطمه وارد می‌شود بیش از مجموعه‌های مرتبط پیگیری می‌کنیم

وی ادامه داد: هر جایی که احساس کنیم به بهداشت و سلامت عمومی لطمه وارد می‌شود ما بیش از مجموعه‌های مرتبط از جمله علوم پزشکی پیگیر هستیم و اگر سلامت مردم در خطر باشد قاطعانه برخورد می‌کنیم.

دادستان مرکز لرستان در مورد تخلفات مربوط به یکی از استخرهای خرم آباد و اظهار نظر رئیس شبکه بهداشت و درمان خرم آباد هم گفت: بارها گفته‌ایم علوم پزشکی پرونده‌های اینچنینی را که با سلامت مردم ارتباط مستقیم دارد از طریق دادستانی پیگیری کند تا دستورات قاطع دهیم.

رازانی ادامه داد: اگر اقدامات صورت گرفته بهداشت و سلامت عمومی را تهدید می‌کند مجموعه علوم پزشکی گزارش خود را بیاورند و درب اتاق ما به روی آنها باز است.

در حوزه بهداشت و سلامت عمومی خود ما پیشقدم شده‌ایم

وی تصریح کرد: نماینده حقوقی دستگاه مربوطه حضوراً مراجعه کند تا بدون اغماض دستورات لازم را صادر کنیم چرا که سلامت عمومی چیزی نیست که بتوان از آن گذشت.

دادستان مرکز لرستان یادآور شد: نامه‌هایی داریم که در حوزه بهداشت و سلامت عمومی خود ما پیشقدم شده‌ایم و تقاضای بازدید و نظارت بر مراکز خدماتی اعم از رستوران‌ها، شیرینی پزی ها، مراکز عرضه مکمل‌های دارویی و … را مطرح کرده‌ایم.

بازرسی از استخرهای عمومی توسط مرکز بهداشت و درمان

بنابراین گزارش روز گذشته مهرداد حسین پور رئیس مرکز بهداشت و درمان خرم آباد در گفت و گو با خبرنگار مهر در سخنانی، با بیان اینکه از استخرها نمونه آب گرفته می‌شود و در آزمایشگاه بر روی این نمونه آب‌ها آزمایش‌های بیولوژیکی، شیمیایی و میکروبی انجام می‌شود، افزود: در نهایت نتایج اعلام می‌شود.

وی، تصریح کرد: علاوه بر این امر، در بازرسی‌ها میزان کلر آب، وضعیت بهداشتی محیط، وضعیت بهداشتی و امکانات شستشو، دوش‌ها، رختکن‌ها و… همیشه مدنظر است، مواردی که در این رابطه مشکل زا باشد به طور حتم به صورت تذکر مکتوب به مدیران استخرها داده می‌شود و مهلتی برای رفع آن به طور معمول داده می‌شود.

با توجه به اینکه تعطیلی استخرها تبعاتی از نظر اوقات فراغت دارد، در برخی مواقع تذکراتی که ما به آنها می‌دهیم مورد برخورد جدی قرار نمی‌گیرد

رئیس مرکز بهداشت و درمان خرم آباد، ادامه داد: در فصل گرما تعداد استخرهای شهرستان کم است، با توجه به اینکه تعطیلی استخرها تبعاتی از نظر اوقات فراغت دارد، در برخی مواقع تذکراتی که ما به آنها می‌دهیم مورد برخورد جدی قرار نمی‌گیرد.

حسین پور، بیان داشت: ما دستگاهی هستیم که موظف هستیم اگر موردی از مسائل غیر بهداشتی را مشاهده کنیم اول به صورت تذکر ورود پیدا کنیم، بعد به صورت تشکیل پرونده و ارسال به دادگاه اقدامات خود را انجام می‌دهیم.

وی با تاکید بر اینکه ادامه کار با دادگاه است که باید برخوردهای جدی را انجام دهند، گفت: تعداد کل استخرهای شهرستان ۹ مورد است و از ابتدای سال ۹۸ تا امروز از این استخرها ۱۲ بازدید و بازرسی صورت گرفته است.

رئیس مرکز بهداشت و درمان خرم آباد، گفت: موارد اقدام قانونی سه مورد بوده است که معرفی به دادگاه شده است و هر سه مورد نیز مربوط به استخر «کوثر» بوده است.

کد خبر 4626758

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 4 =