رفع مشکلات و نابسامانی راه‌های شرق استان سمنان سرعت خواهد گرفت

شاهرود - معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه مشکلات و نابسامانی راه‌های شرق استان سمنان کاملاً عیان است، گفت: در گذشته شرق این استان مغفول مانده اما امروز کاستی‌ها به سرعت جبران می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی عبوری بعد از ظهر شنبه در مراسم معارفه نخستین مدیرکل راه و شهرسازی شرق استان سمنان به میزبانی سالن البرز شرقی شاهرود با بیان اینکه یکی از دغدغه‌های به حق مردم شرق استان، موضوع اداره کل راه و شهرسازی است که با تفاهم نمایندگان و موافقت دولت نتیجه گرفت و امروز شاهد ایجاد یک اداره کل راه و شهرسازی در شرق استان سمنان هستیم، تاکید کرد: مشکلات حوزه حمل و نقل و راه و شهرسازی شرق استان امروز با همراهی مردم و به سرعت رفع خواهد شد.

وی افزود: شاید در گذشته شرق استان سمنان مغفول باقی می‌ماند اما امروز یک اداره کل مستقل شد و خیلی از بهانه‌هایی که مسئولان و کارشناسان به واسطه عدم وجود اداره کل داشتند و به نظر ما بهانه‌ای بود، امروز دیگر وجود ندارد.

دغدغه مردم مد نظر است

معاون وزیر راه گفت: مدیران برخی وقت‌ها شاید به واسطه عدم توانایی در اجرای وظایف در کارها اما و اگر می‌آورند وگرنه در نظام مقدس جمهوری اسلامی که بارها تاکید می‌شود مردم ولی نعمتان هستند، نباید اما و اگری برای وظایف قانونی داشت لذا می‌توان به طور شفاف به مردم گفت که امروز در بخش‌هایی توانایی انجام کاری وجود ندارد و در برخی بخش‌های دیگر امکان اجرا وجود دارد تا مردم هم با مسئولان همراه باشند.

عبوری با بیان اینکه مردم وقتی از یک مجموعه خروجی نمی‌بینند حق دارند که گلایه کنند، ابراز داشت: راه و شهرسازی شرق استان سمنان به همین واسطه در شاهرود مستقر شد که البته اتفاق مبارکی است اما این‌طور هم نیست که چون راه و شهرسازی مستقل شد، وظایف راهداری و حمل و نقل جاده‌ای دیگر قرار نیست اینجا صورت گیرد؛ هم اکنون در ساختار ابلاغی که پس از مصوبه هیئت دولت بوده معاونت راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در درون اداره کل شرق استان پیش بینی شده است.

وی گفت: خوشبختانه اقدامات خوبی در شرق استان رخ داده و گردش کار جدیدی نیز پس از مکاتبات و پیگیری‌های نماینده شاهرود و میامی از طریق وزارت راه برای شاهرود و میامی تأمین شده است تا ان شاء الله به نتیجه برسد اما این دلیل نمی‌شود که وظایف حمل و نقل در اداره کل شرق استان انجام نشود.

الحاق یک معاونت راه روستایی

معاون توسعه منابع وزارت راه و شهرسازی کابینه دوازدهم گفت: از امروز که رسماً شاهرود دارای اداره کل راه و شهرسازی شد حتماً باید سریع‌تر معاونت حمل و نقل و راهداری را انتخاب و وظایف این حوزه در شاهرود و میامی به انجام برسد و هیچ بهانه‌ای برای این موضوع دیده نمی‌شود چرا که نمی‌خواهیم کار مردم روی زمین بماند.

عبوری افزود: نکته دیگر که دغدغه مردم و مطالبه مسئولان شاهرود است، مقوله نابسامانی راه‌های مواصلاتی و بین جاده‌ای و روستایی است که این امر کاملاً وجود دارد و عیان است لذا علی رغم مخالفت‌هایی که برخی معاونان داشتند با تصمیم مقام عالی وزارت مقرر شد که معاونت راه روستایی در اداره کل راه و شهرسازی‌های و معاونت راه روستایی در شرکت ساخت و توسعه ابنیه باید تفکیک شده و حتماً این دو معاونت به ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای الحاق شود تا شاهد رفع مشکلات راه‌های روستایی باشیم.

در این مراسم عمیدی به عنوان نخستین مدیرکل راه و شهرسازی شرق استان سمنان (شاهرود) حکم انتصاب دریافت کرد.

کد خبر 4631171

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 3 =