چرا فاتح حسون از آمریکا درخواست موشک ضد هوایی کرده است؟

درخواست یکی از اعضای گروه موسوم به ارتش آزاد سوریه از آمریکا برای اینکه موشک های ضدهوایی در اختیار این گروه قرار دهد، توجه ناظران امور را به خود مشغول کرده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المجد، پس از آنکه جیمز جفری نماینده ویژه ترامپ در امور سوریه از اقدام کشورش با ترکیه برای ایجاد منطقه امن خالی از ی پ گ و پ ک ک خبر داد، این سخنان واکنش معارضان سوری را به دنبال داشت.

فاتح حسون افسر فراری و عضو گروه موسوم به ارتش آزاد سوریه گفت: ما از حرفهای نماینده ویژه آمریکا استقبال می‌کنیم و از واشنگتن می‌خواهیم که حمایت از ارتش آزاد را از سر بگیرد و موشک‌های ضد هوایی در اختیار ما قرار دهد. ما حرفهای جفری را مثبت ارزیابی می‌کنیم.

همزمان حرفهای جیمز جفری واکنش برخی کردها و نگرانی آنها را به دنبال داشته است و درباره معامله آمریکا با ترکیه بر سر کردها هشدار داده اند و اینکه کردها برگه ای در دست آمریکا هستند که دیر یا زود سوخته خواهند شد.

برخی دیگر دیدگاهی مخالف دارند و حرفهای جفری را به مثابه مانور می دانند و بر این باورند که آمریکا هنوز به کردها تکیه دارد و در آینده نیز چنین خواهد بود اما ممکن است که واشنگتن با آنکارا درباره کنار گذاشتن یا منحل کردن گروههای کُردی مانند ی پ گ و پ ک ک به توافق برسند تا گروههای مسلح دیگری با نام دیگر که شامل اعراب و ترکمن ها هم بشود، ایجاد شود.

همزمان برخی ناظران امور با اشاره به استقبال و شادمانی گروههای مسلح به ویژه گروه موسوم به ارتش آزاد سوریه از حرفهای جفری تاکید کرده اند که این نشان دهنده شرایط و اوضاع دشواری است که این گروههای مسلح سپری می کنند.

به اعتقاد ناظران امور؛ این کذب و دروغ آنها را نیز نشان می دهد زیرا حمایت آمریکا از آنها ادامه دارد به ویژه موشک‌های تاو و دیگر سلاح هایی که به آنها داده و می دهد.

برخی دیگر از ناظران نیز این موضع گیری گروههای مسلح و استقبال آنها از حرفهای جیمز جفری را نشانه آشکاری بر این می دانند که آنچه انقلاب سوریه خوانده می شود نتیجه برنامه ریزی آمریکایی-غربی است و این گروههای مسلح ابزاری برای تحقق اهداف ژئوپلتیک دراز مدت آمریکا هستند.

کد خبر 4636073

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 10 =