همکاری سازمان فضایی و صندوق نوآوری برای توانمندسازی بخش فضایی

رئیس سازمان فضایی ایران از همکاری این سازمان و صندوق نوآوری و شکوفایی برای توانمندسازی بخش فضایی کشور خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، مرتضی براری در اینستاگرام نوشت: برای گذر از اقتصاد نفتی-دولتی به اقتصاد غیرنفتی-خصوصی نیاز داریم تا نهادهای دولتی نقش تسهیل گری خودشون را تقویت کنند و برای رشد و تقویت بخش خصوصی در کنار آنها قرار گرفته و موانع را برطرف کنند.

وی ادامه داد: سازمان فضایی ایران به عنوان یک نهاد حاکمیتی و تسهیل گر در حوزه فضایی با هدف توسعه فناوری فضایی، رشد و ارتقا بخش خصوصی و ارائه خدمات کاربردی به جامعه از طریق کسب و کارهای نوپا و بخش خصوصی و صندوق نوآوری و شکوفایی به عنوان یک نهاد مالی و سرمایه گذاری با هدف سرمایه گذاری خطر پذیر و ضمانت سرمایه گذاری دیگر سرمایه گذاران در حوزه فضایی، همکاری جدیدی را آغاز کردند.

رئیس سازمان فضایی ایران این همکاری را نوید بخش آینده‌ای روشن برای متخصصان و بخش خصوصی عنوان کرد و گفت: هماهنگی‌های لازم میان دو طرف طی جلسات متعددی انجام شده و امروز نیز برای جمع بندی انجام یک فرآیند اجرایی جلسه‌ای داشتیم. در این جلسه روند برگزاری رویدادی ۳ روزه و در کنار آن برگزاری نمایشگاهی از توانمندی‌های موجود در بخش فضایی با هدف توانمندسازی این بخش مرور شد.

براری با تاکید براینکه اقدامات اجرایی در حال اجرا است و به زودی جزئیات آن اطلاع رسانی می‌شود، هدف از اجرای این اقدام را افزایش سهم بخش خصوصی کشور در اقتصاد فناوری فضایی و شکوفایی این صنعت عنوان کرد.

کد خبر 4639926

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 4 =