بیانیه گام دوم انقلاب چشم انداز ۴۰ سال آینده کشور را روشن می سازد

اراک- معاون سیاسی دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا گفت: بیانیه گام دوم انقلاب، چشم انداز ۴۰ سال آینده کشور را روشن می سازد و بر همین مبنا بایستی مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار رسول سنایی راد روز شنبه در نشست تبیین گام دوم انقلاب ویژه ائمه جماعات و مبلغان استان مرکزی، در اراک اظهار کرد: این بیانیه از منظومه فکری رهبر معظم انقلاب قابل طرح و تفسیر است، ایشان می‌فرمایند نهضت انقلابی از چند مرحله تشکیل شده است از قبیل انقلاب اسلامی، انقلاب منتهی به نظام اسلامی، نظام اسلامی مقدمه دولت اسلامی، دولت اسلامی یعنی تمامی کارگزاران و حاکمیت اسلامی شوند که منجر به جامعه اسلامی می‌شود و با جامعه اسلامی می‌توان به تمدن اسلامی و حیات طیبه امیدوار بود.

وی گفت: خطاب اصلی این بیانیه جوانان است و بنابراین می‌توان انجام بخشی از کارها را به جوانان سپرد. پس از گذشت چهل سال از پیروزی انقلاب، بایستی ارزش‌های انقلاب در دل این دولت، حاکمیت و نظام جانمایی و نهادینه شود.

معاون سیاسی دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا تصریح کرد: امروز با توجیهات رندانه و انحراف از انقلاب مواجه هستیم، در مرحله دولت اسلامی مانده ایم و با چالش مواجه هستیم و باید از این مرحله عبور کرد.

سردار سنایی راد بیان کرد: رهبر معظم انقلاب از افرادی دعوت می‌کنند که در طول انقلاب نقش مؤثری ایفا کردند و بار اصلی انقلاب در زمان مبارزه و جنگ با جوانان بوده است به طوری که در زمان جنگ اثبات کردند از توان مدیریتی برخوردار و مدیران راهبردی هستند.

وی افزود: این نقشه (بیانیه گام دوم انقلاب) برای چهل سال آینده است و چشم انداز چهل سال پیش رو را نشان می‌دهد. هدف مقام معظم رهبری حفظ و مانایی نظام اسلامی با تکیه بر هویت انقلابی و جهادی است.

سردار سنایی راد گفت: جوانان با توجه به این بیانیه به خودسازی تشویق و با این وجود باید تمدن سازی ایجاد شود و لازمه آن توجه به گذشته و اتخاذ راهبردها در هر عرصه و زمینه سازی برای آینده مطلوب است. اگر ثمرات و دستاوردهای انقلاب به خوبی بیان شود، اعتماد مردم نسبت به عملکرد مسئولین و دستاوردهای اجتماعی را به دنبال دارد.

وی بیان کرد: انقلاب شامل سه رکن از قبیل اسلام، رهبری و مردم است. در سطوح راهبردی، علم و فناوری دارای درخشش هستیم اما فشار تحریمی دشمن، غفلت و بی تدبیری مسئولین و نبود فرهنگ مصرف از جمله دلایل فشار اقتصادی و معیشتی بر مردم در این شرایط است.

کد خبر 4641526

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha