قاچاق کالا و ارز نکته بارز در جنگ اقتصادی است

سمنان - معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار سمنان با بیان اینکه قاچاق کالا و ارز نکته بارز در جنگ اقتصادی است، گفت: باید در این راستا نظارت بیشتری در سطح استان صورت گیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، حبیب الله خجسته‌پور شامگاه یکشنبه در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی استانداری سمنان به میزبانی استانداری ضمن بیان اینکه بازرسی استانداری، حوزه‌ای است که لازم است تا بروز رسانی جامع از حیث ارزیابی دستگاه‌ها و رسیدگی به شکایات و رصد عملکرد مدیران به صورت مداوم در آن لحاظ شود، تاکید کرد: یکی از اولویت‌های ما در حوزه نظارت و بازرسی مقابله با قاچاق کالا و ارز است.

وی افزود: بی‌شک در وضعیت حساس کنونی و جنگ اقتصادی دشمن یکی از نکات بارز در جنگ اقتصادی بحث قاچاق کالا و ارز محسوب می‌شود که بعضاً از بیرون به داخل کشور و گاهی نیز از داخل به بیرون کشور است لذا در این راستا باید در سطح استان نظارت بیشتری را اعمال کرده که آسیبی به استان وارد نشود.

معاون استاندار سمنان گفت: نظارت مستمر بر فعالیت دستگاه‌های اجرایی، مصون سازی مدیران از خطا و اشتباه و ارائه تذکرات لازم و همچنین برخورد قاطع در موارد مورد نیاز از جمله انتظارات استاندار سمنان از مدیرکل جدید دفتر مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی استانداری است.

خجسته پور بیان کرد: ارزیابی عملکرد دستگاه‌های اجرایی با روش‌های دقیق جدید و با استفاده از شیوه‌های علمی از انتظارات مدیریت ارشد استان از دفتر مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی استانداری است.

وی با بیان اینکه تعامل بیشتر با مردم در قالب ارتباط‌های عمومی، ملاقات‌ها، پیگیری مکاتبات مردمی و … باید در دستور کار این دفتر قرار گیرد، بیان کرد: سامانه سامد و ارتباط مردم با دولت نیز از دیگر مسئولیت‌ها و اقدامات مؤثر دفتر مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی استانداری است.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار سمنان گفت: ارتباط رو در رو و انجام ملاقات‌های عمومی استاندار، معاونان و مدیران ستادی و اجرایی نیز از دیگر اقدامات و وظایف دفتر مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی استانداری محسوب می‌شود.

در این مراسم شرفی به عنوان مدیرکل جدید دفتر مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی استانداری سمنان منصوب شد، همچنین معینیان مسئول سابق این دفتر به عنوان‌مشاور استاندار و جانشین دبیر ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز منصوب شد.

کد خبر 4642591

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 1 =