لزوم ضربه زدن به بنیان اقتصادی قاچاقچیان/ ۱۱۲ تن مواد مخدر کشف شد

کرمان - دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان کرمان گفت: در صورت ضربه زدن به بنیان های اقتصادی قاچاقچیان مواد مخدر دیگر آن افراد نمی توانند در این زمینه مانور بدهند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا محمدی انارکی پیش از ظهر شنبه در جمع خبرنگاران از کشف ۱۱۲ تن مواد مخدر طی سال گذشته در استان کرمان اظهار کرد: استان کرمان در راه مبارزه با قاچاق مواد مخدر شهدای بسیاری تقدیم کرده است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان کرمان با اشاره به همجواری ایران با افغانستان گفت: از زمان حضور آمریکایی ها و غربی ها در افغانستان تولیدات مواد مخدر این کشور چند برابر شده است و جدیداً از مواد مخدر سنتی به سمت صنعتی رفته اند.

وی ادامه داد: با وجود اقدامات پلیس، مواد مخدر با هدف ترانزیت به اروپا وارد ایران می شود و در صورت تقویت تجهیزات پلیس قطعاً می تواند منجر به موفقیت های بیشتری شود.

محمدی انارکی گفت: متاسفانه با توجه به تحریم های ظالمانه علیه ایران در بحث تجهیزات مقابله هم شامل تحریم ها شده است.

وی ادامه داد: ایران پرچمدار مقابله با قاچاق مواد مخدر است اما با توجه به تحریم ها تجهیزات مقابله ای مورد نیاز پلیس در اختیار ایران قرار نمی گیرد.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان کرمان با اشاره به اینکه مبارزه با مواد مخدر در استان کرمان به صورت قاطعانه انجام می شود، گفت: گاهی برخی از شبکه های قاچاق مواد مخدر در داخل کشور نیستند تا بتوان اقدامات مقابله ای علیه آنها انجام داد.

محمدی انارکی گفت: اگر بتوانیم بحث ضربه زدن به بنیان های اقتصادی قاچاقچیان مواد مخدر را انجام دهیم دیگر آن فرد نمی تواند بدون پول و ابزار و امکانات در این زمینه مانور بدهد.

وی عنوان کرد: مواد مخدر صنعتی نسبت به سنتی مشکلات بسیار زیادی به ویژه در بحث درمان دارد و حتماً روان درمانی شدیدی نیاز دارد و اثرات تخریبی مواد مخدر صنعتی چندین برابر سنتی است.

محمدی انارکی با اشاره به وجود بیش از ۶۰۰ نوع مواد صنعتی در دنیا افزود: سیاست اصلی ستاد مبارزه با مواد مخدر پیشگیری و آگاهی سازی است و در حوزه های درمان و مقابله کارهای زیادی در سال های گذشته انجام شده است.

وی گفت: با بالا رفتن سطح آگاهی مردم از خطرات و اثرات سوء این مواد تقاضا کم شده و می توان شرایط را کنترل کرد.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان کرمان گفت: به مشارکت آگاهانه و فعالانه مردم در بحث پیشگیری از مصرف مواد مخدر نیاز داریم.

محمدی انارکی بیان کرد: مردم می توانند اطلاعات دقیق در این خصوص را از طریق سامانه ۱۲۸ به اطلاع پلیس مبارزه با مواد مخدر ارسال کنند یا به ستاد مبارزه با مواد مخدر استان مراجعه کنند ضمن اینکه اطلاعات این افراد ثبت نمی شود.

وی با اشاره به تلاش دستگاه های متولی برای برخورد با مساله خرده فروشی مواد مخدر در استان کرمان گفت: از ابتدای امسال هزار و ۲۹۹ خرده فروش موادمخدر دستگیر شده اند.

کد خبر 4647668

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 6 =