صنایع تبدیلی در روستاهای گلستان ایجاد شود

گرگان- استاندار گلستان گفت: نباید خام فروشی در روستاها و شهرهای گلستان اتفاق بیفتد و باید تلاش کنیم تا با ایجاد صنایع درآمدزا به بهتر شدن شرایط روستانشینان کمک کنیم.

به گزارش خبرنگار مهر، هادی حق شناس ظهر شنبه در نشست گرامیداشت روز شهرداری ها و دهیاری ها اظهار کرد: دهیاران و شهرداران بازوی اجرایی استانداری بوده و اهمیت کار آنها بر کسی پوشیده نیست.

وی افزود: دهیاران اولین سطح در نظام بوده که با مردم ارتباط مستقیمی دارند بنابراین به مشکلات و دغدغه های مردم آشنا و واقف هستند.

حق شناس گفت: گلستان سومین جمعیت روستایی را در کشور دارد و سرانه جمعیت روستایی آن ۲۰ درصد از میانگین کشوری بالاتر است.

وی بیان کرد: این امر لزوم توجه بیشتر به بخش روستاهای گلستان را نشان داده و ما هم تلاش می کنیم که حمایت همه جانبه رقم بخورد.

حق شناس به بودجه ۵۳۰ میلیارد تومانی شهرداری های گلستان اشاره کرد و گفت: این رقم در مقابل با نرخ تورم و هزینه های جاری بسیار ناچیز است و توسعه پایدار را در بر نخواهد داشت.

وی تأکید کرد: باید به سمت مشارکت های مردمی و سرمایه گذاری حرکت کرده تا رشد و توسعه اتفاق بیفتد.

استاندار گلستان اظهار کرد: علیرغم اینکه باید بودجه به صورت عادلانه توزیع شود، واقعیت دیگری هم وجود دارد و آن اینکه اثرگذاری بودجه های دولتی به دلیل تورم روز به روز کمتر می شود بنابراین دهیاران و شهرداران باید فکری به حال درآمدزایی داشته باشند.

حق شناس در بخش دیگری از سخنان خود، به نحو ساخت و ساز در شهرها و روستاها اشاره کرد و گفت: برخی از شهرهای ما روح ندارند و توازنی در ارتفاع و نماهای ساختمان ها وجود ندارد.

وی خطاب به شهرداران افزود: نباید زیر بار هر ساخت و سازی بروید و می توان از ظرفیت شورای تأمین برای متوقف کردن برخی از پروژه ها استفاده کرد.

حق شناس با بیان اینکه باید راه درست و مناسبی را برگزینید تا نام شما در تاریخ ماندگار شود، گفت: باید از خود و خواسته های خود عبور کنید تا توسعه رقم بخورد.

وی با اشاره به اینکه ۳۰۰ مأموریت برای دهیاری ها و شهرداری ها تعریف شده است، تصریح کرد: برای فضای سبز روستاها باید منابع طبیعی با دهیاری ها همکاری کرده و درختانی با اندازه بزرگتر در اختیار آنها قرار دهد.

حق شناس با تأکید بر توجه بیشتر بر فضای سبز، گفت: درصد بالایی از جمعیت روستایی تحت پوشش نهادهای حمایتی هستند و این امر شایسته استان نیست و باید به سراغ درآمدزایی در روستاها برویم.

استاندار گلستان در خصوص انتخابات توضیح داد: فرمانداران نباید تقاضای تهیه زیرساخت و تجهیزات برای انتخابات از دهیاری ها داشته باشند.

وی با بیان اینکه یک سوم از روستاهای استان درگیر سیل بودند، گفت: ۸۰۰ دهیاری کشور مجهز به ایستگاه های آتش نشانی هستند و باید این امر مورد مطالبه دهیاری های گلستان هم باشد.

حق شناس بر لزوم ایجاد صنایع تبدیلی در استان تأکید کرد و گفت: نباید خام فروشی در روستاها و شهرهای گلستان اتفاق بیفتد و باید تلاش کنیم تا با ایجاد صنایع درآمدزا به بهتر شدن شرایط روستانشینان کمک کنیم.

کد خبر 4658993

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 2 =