هزینه سازش بیش ازمقاومت است/مباحث مذهبی ماراازدشمن شناسی بازندارد

گرگان- نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: طرح مباحث مذهبی ما را از دشمن شناسی باز ندارد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام عبدالله حاجی صادقی ظهر یکشنبه در همایش وحدت تشیع و تسنن در پرتو مهر امام رضا (ع) که در دانشگاه جامعه المصطفی برگزار شد، اظهار کرد: روحانیت وارث انبیا الهی است و یکی از شئون پیامبر اسلام (ص) دفاع از دین خدا است.

وی افزود: یکی از سیره های مهم انبیا در دفاع از دین خدا تبدیل تهدیدها به فرصت است و این امر را در ابعاد مختلف زندگی انبیا و اولیا مشاهده می کنیم.

حاجی صادقی گفت: به تعبیر قرآن جنگ طاغوت با اسلام پایان ناپذیر بوده زیرا جنگ بر سر سرزمین نیست بلکه نزاع بر سر دین خدا است.

وی با بیان اینکه خداوند برای ما مرز مشخص کرده که با چه کسی دشمنی کنیم و با چه کسی دوست باشیم، اضافه کرد: جنگ ما با استکبار زمانی به پایان می رسد که یا آنها از کفر دست بردارند و یا اینکه ما به راه آنها برویم که این ممکن نیست.

حاجی صادقی با تأکید بر تبدیل تهدید به فرصت گفت: زمان دفاع مقدس هم ما جنگ را که نوعی تهدید بود به فرصت تبدیل کردیم.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهارکرد: جنگ را با دو هدف به ما تحمیل کردند نخست نابود کردن انقلاب و دیگری جلوگیری از صدور آن، که البته جنگ به حفظ و صدور آن کمک کرد.

حاجی صادقی افزود: امروز مهم ترین رسالت ما تشخیص تهدیدها و تبدیل آن به فرصت است. در رکن اول باید بازی دشمن را بفهمیم و نگذاریم آنها ما را به خودمان مشغول کنند.

وی توضیح داد: دشمنان ما هم جنس نیستند ولی جبهه واحده درست کرده و ما باید مواظب و هوشیار باشیم که پیاده نظام دشمن نشویم.

حاجی صادقی با بیان اینکه دشمن با دین ما جنگ دارد، گفت: مباحث مذهبی نباید ما را از جبهه شناسی دشمن باز دارد.

تشکیل جبهه اسلامی

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اضافه کرد: رهبر معظم انقلاب فرمودند که دشمن جبهه ای با چهار ویژگی عظیم، وسیع، نامتجانس و با قدرت تبلیغاتی بزرگ تشکیل داده است.

وی گفت: این مطلب به این معنا است که دشمن در مدارس، دانشگاه ها، حوزه ها، بازار، فضای مجازی و غیره نفوذ کرده و ما باید در برابر آن اقداماتی انجام دهیم.

حاجی صادقی افزود: همه همت دشمنان این است که ماندگاری انقلاب را از بین ببرند زیرا ماندگاری انقلاب، ماندگاری اسلام را در پی دارد.

وی به راهکارهای مقابله با دشمن در کلام رهبر انقلاب اشاره کرد و گفت: تنوع، ابتکار، انگیزه و برنامه هدایت شده از جمله راهکارهاست که جز با تشکیل جبهه اسلامی میسر نمی شود.

حاجی صادقی با بیان اینکه دشمنان با روحیه انقلابی و سنگرنشینی مسلمانان مشکل دارد، ادامه داد: دشمنان می خواهند اسلام را به دست خود مسلمانان نابود کنند. هرچه تلاش کردند که به اسلام ضربه بزنند نتوانستند لذا اکنون بنا دارند که مسلمانان را به جان یکدیگر بیندازند تا موتور اسلام خاموش شود.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه وحدت تاکتیک نیست بلکه مبنای اعتقادی ما است، اظهار کرد: امروز باید هر چه داریم به میدان بیاوریم و هرچه دشمن را خوشحال می کند کنار بگذاریم.

تحقق جهاد کبیر

حاجی صادقی بیان کرد: رهبر معظم انقلاب دشمن را به خوبی شناخته و راهکارهای مناسب در برابر برنامه های آنها ارائه می کند؛ برنامه بعدی ایشان تحقق جهاد کبیر است.

وی افزود: مقاومت مهمترین ویژگی امام راحل بود و نیاز امروز جامعه هم همین مطلب است، نباید در برابر دشمن کوتاه آمد و باید ادبیات مقاومت را در جهان اسلام گسترش دهیم.

حاجی صادقی گفت: امروزه مقاومت جواب داده ولی سازش جواب نمی دهد، درست است که مقاومت هزینه دارد اما هزینه سازش بیشتر است.

وی در پایان چهار وظیفه برای نخبگان برشمرد و گفت: شناسایی تهدیدهای دشمن، تقویت مقاومت و روحیه سازش ناپذیری مردم، بیان آثار شوم وابستگی و تقویت پیوند با ولایت رهبری را باید همواره مد نظر قرار دهیم.

کد خبر 4666210

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 0 =