فراخوان سومین مسابقه ملی عکس «خوشه» منتشر شد

فراخوان سومین مسابقه ملی عکس «خوشه» با هدف فرهنگسازی در حوزه مصرف گندم منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی جشنواره، سومین مسابقه ملی عکس «خوشه» با هدف فرهنگسازی در مصرف و تولید در حوزه‪ گندم، آرد و نان منتشر شد و هنرمندان تا ۳۰ آذرماه فرصت دارند آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند. شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران با هدف فرهنگسازی در مصرف و تولید در حوزه ‪ گندم، آرد، نان و با بهره گیری از آثار عکاسان هنرمند برای دستیابی به این هدف، سومین مسابقه ملی عکس «خوشه» را با موضوع «از مزرعه تا سفره» در دی ماه ۱۳۹۸ در «خانه هنرمندان ایران» برگزار می شود

این جشنواره با هدف ایجاد انگیزه و بسترسازی لازم برای تولید آثار هنرمندانه عکاسی با موضوع گندم، آرد، نان و فرآورده های وابسته با هدف فرهنگسازی و اصلاح الگوی مصرف نان و کاهش ضایعات برگزار می شود و برگزار کننده امیدوار است عکس هایی که به دبیرخانه این مسابقه می رسد ضمن پرداختن صادقانه به این موضوع مهم اجتماعی، شاهد آثار خلاقانه و تاثیرگذار عکاسان در نمایش واقعیت ها و آگاهی بخشی به جامعه در ارتباط با موضوع باشد.

در این فراخوان محورهای مسابقه نیز بدین شرح آمده است:

۱- مزارع گندم (کاشت، داشت، برداشت) :

در این محور عکس هایی مورد نظر است که در مزارع گندم و مراحل مختلف کاشت، داشت، برداشت صورت می‌پذیرد.

۲- خرید و فروش، بارگیری، حمل و نقل و نگهداری گندم:

در این محور عکس هایی از شیوه‌ها و مناسبات مربوط به خرید و فروش، نقل و انتقال، حمل و جابجایی گندم از مزارع تا مراکز خرید و نگهداری مانند سیلوها و نیز شرایط نگهداری آن تا قبل از اقدام به استفاده مورد نظر است.

۳- تولید بسته بندی، کیسه گیری و حمل آرد:

در این محور توجه برگزار کننده معطوف به کارخانه‌های تهیه آرد، آسیاب ها و کلاً شیوه‌های صنعتی و سنتی تهیه آرد و بسته بندی آنها برای مصارف گوناگون مانند کیسه گیری جهت مصارف نانوایی و تولیدات محصولات وابسته به آرد می‌باشد.

۴- نانوایی‌ها (سنتی، حجیم و نیمه حجیم و صنعتی):

‪ برگزارکننده امیدوار است در این محور عکس هایی دریافت کند که شیوه‌ها و شرایط متنوع پخت بهداشتی نان مانند نانوایی‌ها، کارخانجات صنعتی، تولیدی، و خانگی را توامان به تصویر بکشد ‪

۵- خرید، حمل، نگهداری، مصرف، بهداشت، سفره و ضایعات نان:

مرغوبیت تولید، رعایت موارد بهداشتی در نگهداری و عرضه نان، نحوه بسته بندی و چگونگی مصرف آن از مواردی است که مستقیماً به کاهش ضایعات و دور ریز نان می‌انجامد. در این بخش منظور از موارد بهداشتی رعایت بهداشت فردی و محیطی، نانواها، نانواخانه ها در جهت تولید و پخت نان با کیفیت می‌باشد. طریقه حمل نان با کیسه‌های پلاستیکی یا سفره‌های پارچه‌ای و نوع نگهداری در منزل و طریقه مصرف و سفره و چگونگی برخورد با ضایعات و دور ریز آن مورد توجه می‌باشد.

۶- فرآورده های گندم مانند ماکارونی، بیسکویت، شیرینی، شکلات، نشاسته و …:

تنها محصول گندم، نان نیست. از گندم محصولات گوناگونی به دست می آید که منابع غذایی مهمی در جهان امروز بشمار می آیند. برگزار کننده به این بخش از تولیدات گندم اهمیت داده و توصیه می‌کند شرکت کنندگان به این وجه از موضوع توجه نمایند.

بخش‌های مسابقه بدین شرح است:

۱- تک عکس (نگاه برگزار کننده در این بخش صرفاً مستند گونه و واقع گرایانه بوده و هر گونه دخل و تصرف غیرمنطقی در عکس پذیرفته نمی‌باشد. آثار این بخش الزاماً می‌بایست با دوربین عکاسی شده باشد و شرکت کننده می‌تواند حداکثر ۵ اثر را بارگذاری نماید.)

۲- مجموعه عکس (مجموعه عکس از نگاه برگزار کننده به آثار اطلاق می شود که حاوی اندیشه و تفکر واحد هنرمند برای بیان ایده تصویری در زمینه محورهای مسابقه باشد. در این بخش استفاده از هرگونه تکنیک‌ها برای رسیدن به هدف هنرمند آزاد می‌باشد. ارایه بیانیه (استیتمنت) هنرمند برای مجموعه عکس الزامی است و متن ارسالی می‌بایست بیانگر اندیشه و تفکر هنرمند باشد. شرکت کنندگان در این بخش صرفاً یک مجموعه ۳ الی ۵ عکس را می‌توانند ارسال نمایند.)

۳- تلفن همراه (آثار این بخش الزاماً می‌بایست با دوربین تلفن همراه عکاسی شده باشد و شرکت کنندگان حداکثر ۵ اثر خود را می‌توانند ارسال نمایند.)

۴- ویژه زیر پانزده سال (نوجوانان متولد ۱۳۸۳ به بعد می‌توانند در این بخش شرکت نموده و حداکثر ۵ اثر خود را ارسال نمایند. شرکت کنندگان در این بخش باید تصویر کارت ملی خود را جهت اثبات شرایط سنی در سایت بارگذاری نمایند.)

از جمله جوایز جشنواره در دو بخش مجموعه و تک عکس بدین شرح است:

بخش مجموعه عکس:

یک برگزیده: تندیس مسابقه، دیپلم افتخار و مبلغ ۷ میلیون تومان جایزه نقدی

بخش تک عکس:

نفر اول: تندیس مسابقه، دیپلم افتخار و مبلغ ۴ میلیون تومان جایزه نقدی نفر دوم: تندیس مسابقه، دیپلم افتخار و مبلغ ۳ میلیون تومان جایزه نقدی نفر سوم: تندیس مسابقه، دیپلم افتخار و مبلغ ۲ میلیون تومان جایزه نقدی بخش تلفن همراه نفر اول: تندیس مسابقه، دیپلم افتخار و مبلغ ۳ میلیون تومان جایزه نقدی نفر دوم: تندیس مسابقه، دیپلم افتخار و مبلغ ۲میلیون تومان جایزه نقدی نفر سوم: تندیس مسابقه، دیپلم افتخار و مبلغ یک میلیون تومان جایزه نقدی بخش ویژه سه برگزیده: تندیس مسابقه، دیپلم افتخار و مبلغ یک میلیون تومان جایزه نقدی.

حق التالیف:

به هر اثر راه یافته به جشنواره در بخش تک عکس مبلغ یک میلیون ریال، در بخش مجموعه سه میلیون ریال و در بخش‌های تلفن همراه و ویژه مبلغ پانصدهزار ریال از سوی دبیرخانه پرداخت خواهد شد.

دبیرخانه جشنواره به منظور ایجاد امکان برای عکاسان جهت تهیه و تولید عکس‌های مورد نظر در محورهای مسابقه، برگزار کننده اقدام به برگزاری تورهایی در سطح ملی و استانی می‌نماید که با انتخاب و اعزام گروه‌هایی از عکاسان به مزارع، کارخانجات، سیلو ها و مراکز مرتبط و حمایت از آنان شرایطی فراهم نماید تا بتوانند با توجه به مطالب فوق به عکاسی بپردازند. علاقمندان برای اطلاع از شرایط حضور در این تورها و قوانین شرکت، ثبت‌نام و ارسال عکس می‌توانند به پایگاه اینترنتی مسابقه به نشانی: www.khooshe.photography مراجعه کنند.

بر پایه تقویم جشنواره، برگزاری تورهای مرتبط جهت عکاسی: مرداد ماه تا آبان ماه ۹۸، دریافت آثار: تا ۳۰ ام آذر ماه ۹۸، داوری آثار: ۸ دی ماه ۹۸ و مراسم اهدا جوایز: ۷ بهمن و برگزاری نمایشگاه: ۴ تا ۱۳ بهمن ماه ۹۸ در خانه هنرمندان ایران است.

رییس مسابقه: سید محمد تقی طباطبایی، دبیر مسابقه: داوود شفق، دبیر هنری و دبیر اجرایی: مهدیه خاکی صدیق، دبیر روابط عمومی: رحمان احمدخانی و داوران جشنواره افشین شاهرودی، حسن غفاری و مسعود زنده‪ روح کرمانی‪ هستند

کد خبر 4666293

برچسب‌ها

شهر خبر

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 0 =