تمام برنامه های معاونت قرآن و عترت با فضای مجازی گره خورده است

سید حمید حسینی، مشاور فضای مجازی معاونت قرآن و عترت وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت:تمام برنامه های معاونت قرآن و عترت با فضای مجازی گره خورده است.

سید حمید حسینی، مشاور فضای مجازی معاون قرآن و عترت در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص فعالیت‌های قرآنی در فضای مجازی گفت: جشنواره چلچراغ اولین تجربه در حد یک رویداد بزرگ فرهنگی برای تشویق فعالان ملی و هنرمندان در زمینه تولید محتوای قرآنی در فضای مجازی بود.

وی گفت: فضای مجازی فرصت و امکانات بسیار خوبی برای تأثیر گذاری فرهنگی دارد و مشکل اصلی در این زمینه خلأ محتواست و تا ما به عنوان نهاد و دستگاه‌ها محتوای جذاب و فاخر نداشته باشیم نمی‌توانیم در این زمینه حرفی برای گفتن داشته باشیم.

حسینی ادامه داد: هدف معاونت قرآن و عترت وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی این بود که فضایی را به وجود آورد تا توجهات و خلاقیت‌های قرآنی را جلب کند. جشنواره چلچراغ آسمانی در سطح تخصصی و در رشته‌های تخصصی برگزار شد و در سطح عموم این فرصت را به خانواده‌ها داده شد تا کودکانشان را با زمزمه قرآن و فعالیت قرآنی در فضای مجازی حاضر کنند.

حسینی با تأکید براینکه این جشنواره نتیجه مطلوبی را در اختیار گذاشته است، افزود: سعی داریم تا به عنوان تجربه اول زمینه‌ای را فراهم کنیم تا اصلاح اشتباهات و تقویت نقاط قوت انجام شود همچنن در دوره‌های بعدی نیز آثار بیشتر در پوشش مخاطبان گسترده‌تری در فضای مجازی داشته باشیم.

مشاور فضای مجازی با اشاره به اینکه استقبال به صورت نسبی از اولین جشنواره مبتنی بر فضای مجازی خوب بوده است، اظهار داشت: در بعضی رشته‌ها که تخصصی بود استقبال گسترده‌ای را در آن رشته‌ها شاهد نبودیم، اما رشته‌ای که به صورت عمومی با عنوان غنچه‌های آسمانی که در واقع خانواده‌ها و کودکان را درگیر می‌کرد استقبال خوبی را در آن شاهد بودیم.

وی در سوال اینکه استراتژی معاونت قرآن و عترت برای حضور در فضای مجازی چطور ارزیابی می‌شود ادامه داد: اهمیت این موضوع برای مسئولین معاونت روشن است. بنای آنها نیز این است که به صورت جدی وارد شوند اما شرایط و دشواری‌ها و محدودیت‌هایی که در سالهای اخیر به وجود آمده کار را سخت کرده است.

حسینی تصریح کرد: با توجه به آنکه کارهای فاخر و جذاب هزینه‌های خودش را می‌طلبد، امیدواریم معاونت قرآن و عترت بتواند بیش از پیش در این زمینه فعالیت کند. برنامه‌ای طراحی شده است تا همه فعالیت‌های معاونت در عرصه‌های هنری، نمایشگاهی، آموزشی پژوهشی حتماً گره خورده و با فضای مجازی ارتباط داشته باشد. حتی جشنواره‌هایی که به صورت سنتی مثل جشنواره‌های آیات، هفته‌های قرآن و عترت، نمایشگاه قرآن حتماً سهمی را در فضای مجازی به ان اختصاص دهد.معاونت قرآن در نمایشگاه قرآن باشگاه همراهان فضای مجازی ایجاد شدو تلاش این است که تمام فعالیت‌ها بخشی در فضای مجازی در آنها داشت.

وی در خصوص خروجی آثار و نمایش فعالیت‌ها اظهار داشت: مهمترین رکن برای نمایش خروجی و نتایج آنها سامانه جامع قرآن است که با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با محوریت و مرکزیت اقدامات افتتاح شد. زیر مجموعه آن سامانه فعالیت‌های مرتبط با نمایشگاه قرآن، سامانه خادمان قرآن، سامانه مؤسسات قرآن و عترت کشور و همین جشنواره چلچراغ هستند که با پیوند خوردن و برند شدن این سامانه کم کم مرجعیتی برای فعالیت‌های قرآنی در فضای مجازی ایجاد خواهد شد.

مشاور فضای مجازی افزود: این سامانه برای مراجعه و آگاهی علاقه مندان به فعالیت در فضای قرآنی اعمم از دوره‌ها و آموزش و آثار قرآنی خواهد بود و مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

کد خبر 4668880

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 16 =