دفن پسماند در زباله گاه‌ها اصولی و بهداشتی صورت نمی‌گیرد

بیرجند- غیر اصولی و غیر بهداشتی بودن دفن پسماند در زباله گاه‌های خراسان‌جنوبی از مهمترین مسائل مطرح شده در کارگروه پسماند استان بود.

به گزارش خبرنگار مهر، حسن اکبری عصر یکشنبه در کارگروه پسماند خراسان‌جنوبی بیان کرد: متأسفانه در خراسان‌جنوبی در اکثر موارد دفن زباله در زباله گاه‌ها به شیوه اصولی و بهداشتی صورت نمی‌گیرد و به ویژه در شهرستان‌ها این موضوع جلوه بیشتری دارد.

مدیرکل محیط زیست خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه امیدواریم با اخطارهای صورت گرفته به شهرداران برخی شهرستان‌ها در آینده شاهد وضعیت بهتری در دفن زباله باشیم، یادآور شد: در حوزه بی خطرسازی پسماندهای پزشکی نیز اقدامات بسیار مثبتی در خراسان‌جنوبی صورت گرفته است.

مرتضی نخعی نژاد کارشناس مسئول پایش محیط زیست خراسان‌جنوبی نیز در این زمینه با اشاره به اینکه در اکثر زباله گاه‌های خراسان‌جنوبی دفن پسماند به شیوه اصولی صورت نمی‌گیرد، ادامه داد: تاکنون در این زمینه ۸۰ اخطار به شهرداران و بخشداران خراسان‌جنوبی داده شده است.

وی با بیان اینکه ۳۰ اخطار نیز به مراکز غیر مجاز خرید و جمع آوری ضایعات داده شده است، گفت: طرح جامع مدیریت پسماند فقط در بشرویه و فردوس به تصویب رسیده ولی آن هم در اجرا ناقص و با مشکلات عدیده‌ای همراه است.

کارشناس مسئول پایش محیط زیست خراسان‌جنوبی اظهار کرد: با هماهنگی دستگاه‌های ذی ربط در زمینه بی خطرسازی پسماندهای پزشکی نیز اقدامات بسیار خوبی صورت گرفته و ۹۰ درصد مراکز پزشکی استان در این راستا همکاری لازم را دارند.

کد خبر 4672606

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 12 =