آزادسازی ۵۹۴ هزار مترمربع از ساحل دریا در مازندران

بابلسر- معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مازندران از آزادسازی بیش از ۵۹۴ هزار مترمربع از حریم قانونی ساحل در استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی رازجویان شامگاه یکشنبه در حاشیه بازدید از سواحل شهرستان بابلسر از آزادسازی ۴۲۰۰ متر از سواحل شهرهای ساحلی در یک ماه اخیر خبر داد و گفت: درمجموع بیش از ۵۹۰ هزارمترمربع آزاد شده است.

وی با اشاره اینکه حسب دستورات مؤکد استاندار و با همت دستگاه‌های ذی ربط همچون استانداری، اداره کل منابع طبیعی، فرمانداری‌ها و دادستانی‌ها آزادسازی حریم دریا از خرداد ۹۸ به صورت جدی آغاز شده است و تا به امروز آزادسازی انجام شده توسط فرمانداران ساحلی در شهرستان‌های نوشهر بابلسر تنکابن رامسر در این یک ماه جمعاً ۴۲۰۰ متر بوده است.

وی افزود: از سال ۹۳ الی ۹۸ در حوزه غربی استان به مساحت ۵۰ هزار و ۹۳۳ متر مربع آزارسازی صورت گرفته است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران اظهار کرد: اراضی آزاد شده (حریم) طی ماه خرداد و خصوصاً تیر پس از دستور استاندار محترم در حوزه غربی استان به مساحت ۵۹۴ هزار و ۵۹۵ متر مربع آزاد شده است که براین اساس در مجموع در این دو ماه با ۸۵ هزار و ۲۶۴ متر مربع افزایش آزادسازی مواجه بودیم.

رازجویان همچنین با عنوان این موضوع که آزادسازی اراضی دولتی در نوار ساحلی و باز کردن دسترسی ساحلی شهرستان ساری در این یک ماه اخیر به طول ۳ کیلومتر و همچنین به مساحت ۱۸ هکتار ایت.

وی همچنین یادآور شد: در شهرستان محمود آباد برای ۴۲ مورد از مواردی که توسط اشخاص حقیقی یا حقوقی سواحل (حریم دریا) را به صورت غیرقانونی تصرف کرده بودند شناسایی شده و و در دادگاه‌های محمود آباد و سرخ رود پرونده تشکیل شده و پس از صدور رأی آزادسازی انجام خواهد شد که جمعاً به مساحت ۲۹ هزار متر مربع است.

کد خبر 4672656

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 3 =