جزئیات ۴ پرونده تخلف شورا و شهرداری/معاون استاندار چرا دستگیر شد؟

خرم‌آباد- رئیس‌کل دادگستری لرستان با تشریح آخرین اخیار از وضعیت رسیدگی به ۴ پرونده تخلف شوراها و شهرداری‌های استان؛ جزئیات اتهامات معاون عمرانی استاندار را اعلام کرد.

جعفر بدری در گفت و گو با خبرنگار مهر پیرامون تخلفات اعضای شوراهای شهر و شهرداران استان و دستگیری چند نفر در این رابطه و در ادامه آن دستگیری دو مدیر اجرایی از مجموعه استانداری لرستان اظهار داشت: در این حوزه چند پرونده وجود دارد و در واقع ۴ پرونده تشکیل شده است.

تشکیل ۴ پرونده تخلفات حوزه شهرداری‌ها و شوراهای شهر

وی با بیان اینکه پرونده اول مربوط به یکی از شهردارهای استان است که موضوع اتهامش تضییع اموال شهرداری است، تصریح کرد: در این پرونده شهردار مورد اتهام زمینی را که باید به قیمت مناسب بفروشد زیر قیمت به یک شرکت تعاونی واگذار کرده است، گزارشش آمده و پرونده شده است.

فروش زمین با نرخ زیر قیمت به یک شرکت تعاونی

رئیس کل دادگستری لرستان با تاکید بر اینکه پرونده دوم مربوط به این موضوع می‌شود که در یکی از شوراهای شهر یکی از اعضای شورا دستگیر شده که این عضو شورا زد و بندهایی با پیمانکاران و انبوه سازان داشته و گاهی اوقات برای اینها در حوزه جرایم عوارض و تخلفات ساختمانی تخفیف هایی قائل می شده و از این راه خودش منتفع می شده و سودهایی برده است.

بدری خاطرنشان کرد: این عضو شورای شهر الان بازداشت است و تحقیقات پرونده آن ادامه دارد.

زد و بند با پیمانکاران و انبوه سازان

وی یادآور شد: این موضوع پرونده نسبتاً سنگینی است و کار کارشناسی پیرامون آن دارد انجام می‌شود تا مبالغ تخلف مشخص شود.

دستگیری دو مدیر اجرایی در ادامه پرونده تخلفات حوزه شهرداری‌ها و شوراهای شهر

رئیس کل دادگستری لرستان با اشاره به اینکه در ادامه همان پرونده یک پرونده دیگر تشکیل شد که مربوط به دو نفر از مدیران اجرایی می‌شود، اظهار داشت: پرونده این دو مدیر نیز در رابطه با همین تخلفات مربوط به حوزه شهرداری‌ها است که مرتکب سو استفاده مالی شده‌اند، نه اینکه از اموال دولت بردارند، بلکه مساعدت برای اشخاصی که در شهرداری پرونده تخلفاتی یا جریمه داشته‌اند انجام داده‌اند و در مقابل این مساعدت نفع مالی برده‌اند.

بدری افزود: عدد و رقم این تخلف باید کارشناسی شود و بعداً مشخص می‌شود.

سو استفاده‌های ۴ عضو شورا و شهردار یک شهر در حوزه تخلفات شهری

وی با اشاره به اینکه پرونده چهارم هم مربوط به یک شهر دیگر است که ۴ عضو شورای شهر دستگیر شده‌اند که همین کارهای سو استفاده‌های مربوط به تخلفات شهری و شهرداری و زد و بند با شهردار را انجام داده‌اند و در این رابطه شهردار هم دستگیر شده است، گفت: این پرونده دارد رسیدگی می‌شود و هنوز در مرحله تحقیقات مقدماتی است، هنوز میزان تخلفات مشخص نشده که بتوانیم عدد و رقم تخلف را اعلام کنیم.

بر اساس این گزارش، تاکنون در جریان پرونده های یاد شده، احمد مرادپور معاون عمرانی استاندار لرستان، سیاوش سپهوند مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری لرستان، شهردار الشتر، ۴ عضو شورای شهر الشتر، عضو شورای شهر بروجرد و شهردار سابق ازنا دستگیر شده اند.

کد خبر 4674775

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 5 =