نهادینه شدن فرهنگ مطالبه گری در جامعه ضروری است

سنندج - نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: باید فرهنگ مطالبه گری را در جامعه نهادینه کنیم و به جای توجیه، مطالبه گر باشیم که چقدر کار می‌کنیم و چقدر در میدان هستیم.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان کردستان، آیت الله سیدمحمد حسینی شاهرودی در دیدار با موثرین فرهنگی کردستان به عملکرد نامناسب برخی از مسئولان و مدیران فرهنگی انتقاد کرد و اظهار داشت: باید فرهنگ مطالبه گری را در جامعه نهادینه کنیم و به جای توجیه، مطالبه گر باشیم که چقدر کار می‌کنیم و چقدر در میدان هستیم و در کل باید مطالبه فرهنگ و آرمان‌ها را از خودمان داشته باشیم چون خودمان بهتر فرهنگ و تمدن خودمان را می‌شناسیم.

وی افزود: ما توانسته ایم فرهنگ مقاومت، شهادت و شجاعت را صادر کنیم و امروزه جوانان غربی دنبال سخنان رهبر معظم انقلاب در باب اسلام و فرهنگ اسلامی هستند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان با انتقاد از وضعیت فعلی در زمینه فرهنگی، ادامه داد: متاسفانه در این برهه از زمان در کشور ما برای ترویج فرهنگ و دین کمتر وقت می‌گذارند و هزینه می‌کنند اما برای ضد فرهنگ حاضرند هم وقت بگذارند و هم هزینه کنند.

آیت الله حسینی شاهرودی یادآور شد: امروز متاسفانه می‌بینیم کسانی در پست‌های مدیریتی فرهنگی قرار دارند که هیچگونه تعامل و ارتباطی با دین و مذهب ندارند و حتی به ایرانی بودن خود هم اعتقادی ندارند و آشکار و علنی با حاکمیت ارزش‌ها و فرهنگ اسلام در نظام اسلامی ضدیت دارند و این یک معضل فرهنگی و ضد دینی است.

وی با بیان اینکه دین گریزی و گرایش جوانان به فرهنگ غرب همواره دغدغه‌هایی را برای دین داران و خانواده‌های متدین به وجود آورده است، بیان کرد: این پدیده در سده‌های اخیر به ویژه در قرن بیستم نسبت به گذشته زیاد شده و این تهدیدی برای نسل جوان محسوب می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: دشمن با اشاعه فرهنگ خود دنبال عوض کردن و تغییر فرهنگ نسل‌های سوم و چهارم ما است و با دقت و طراحی‌های خاصی که دارد روی سبک زندگی، ذائقه و ظاهر و باور آنها کار می‌کند.

آیت الله حسینی شاهرودی فرهنگ را سنگ زیرین بنای یک جامعه و تمدن دانست و اظهار داشت: دشمن و استعمارگران اکنون به این نتیجه رسیده اند که بهترین راه نفوذ در سایر کشورها، نفوذ در فرهنگ آنان و استحاله درونی آن است و دشمن دقیقاً همان جایی که در بحث فرهنگی ضعف داریم نشانه گرفته و هدف قرار داده و روی آن دارد کار می‌کند.

وی نفوذی‌های دشمن در بین مسئولان و مردم را بهترین ابزار برای اهداف و برنامه‌های دشمن عنوان کرد و افزود: عوامل داخلی که امروز به شکل نفوذی به ظهور رسیده اند بیشتر از خود دشمنان خارجی به این ملت و نظام ضربه می‌زنند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب به معنی واقعی شخصیتی متخصص در مسائل مختلف فرهنگی هستند، ادامه داد: مقام معظم رهبری بالاتر از بزرگان فرهنگی هم خوب موارد و مشکلات فرهنگی را می‌شناسد و هم ارائه طریق می‌دهد.

آیت الله حسینی شاهرودی یادآور شد: امروزه نفوذ فکری و فرهنگی ما نیز به شکل خوبی در غرب به پیش می‌رود و جوان‌های ایرانی در دل اروپا تفکرات و ایده‌های رهبری را دنبال و پیاده می‌کنند.

وی به تاثیر فرهنگ مقاومت و ایثار نظام اسلامی درغرب اشاره کرد و بیان کرد: تاثیر فرهنگ مقاومت و ایثار ایران در کشورها و حکومت‌های دیگر به وضوح نمایان است و گذشته از کشورهای سوریه، لبنان، یمن و عراق، پوتین با الگو گرفتن از ایران فرهنگ مقاومت، شهادت و شجاعت را به جوانان روسیه دارد یاد می‌دهد.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: ما باید فرهنگ مقاومت و مبارزه را ترویج و سرلوحه کار خود قراردهیم تا تسلیم و تابع دشمن نشویم و تنها با فرهنگ مقاومت است که می‌توانیم به پیروزی برسیم و این فرهنگ است که اثرگذار است و دشمن را به زیر می‌کشد.

آیت الله حسینی شاهرودی اظهار داشت: ما جوانانی با رویش‌های اسلامی و فرهنگ دینی نیز کم نداریم، جوانان مومن و مقیدی که اگر جنگی رخ دهد کمتر از جوانان زمان جنگ نیستند.

وی افزود: امروز مقام معظم رهبری با اعتقادی که به نسل جوان پیدا کرده سعی بر این دارد که جوانان را در رأس کارهای فرهنگی، مدیریتی و اقتصادی قرار دهد.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان با اشاره به اقدامات دشمن در بحث فرهنگی، ادامه داد: اقدامات دشمن وظیفه ما را بالا می‌برد که در مقابل آن بایستیم و کار کنیم و باید به جوانان امید داد و آنها را در جهت مبارزه با فکر دشمن آموزش داد.

آیت الله حسینی شاهرودی یادآور شد: نگاه‌ها باید مثبت شود و ناامیدی به خود راه ندهیم و با ایجاد راهکارهایی موثر از فرصت‌های فرهنگی، اقتصادی و سیاسی استفاده کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به زدن پهپاد خاص و ویژه آمریکا اشاره کرد و بیان کرد: خدا را شکر که ایران امروزه تبدیل به قدرت اول منطقه شده و این قدرت، دشمنان ما را مایوس و مجبور به عقب نشینی کرده است.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: قدرت و عزت ایران اسلامی به جایی رسیده که آمریکا از ایران تشکر می‌کند به خاطر نزدن هواپیمایی که چند سرنشین داشت و پهپاد را هدایت می‌کردند.

آیت الله حسینی شاهرودی اظهار داشت: از زمانی که ایران پهپاد خاص و ویژه آمریکا را زده و همه جهان به قدرت نظامی ایران پی برده اند، همان نوکران آمریکا در منطقه که وی را تحریک و تشویق به حمله به ایران می‌کردند امروزه خودشان به غلط کردن افتاده اند و می‌گویند با ایران درگیر نشوید.

وی افزود: دنیا این پیشرفت‌ها و نقطه زنی‌های موشکی ایران را می بیند و این همه پیشرفت و قدرت در زمینه موشکی بی حمایت و هدایت رهبری ممکن نبود و آنچه که از اول کار مدنظر رهبری بود با دانش و اراده قوی و مستحکم جوانان بومی به نتیجه رسید که دنیا آنرا می بیند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان ادامه داد: امروز همانگونه که جاسوسان آمریکایی را در ایران دستگیر می‌کنیم ما هم جوانانی داریم که در دل کاخ سفید برای ایران کار می‌کنند و همچنین ایران به جاها و کشورهایی که زمانی جزء حیات خلوت آمریکا بودند حضور پیدا می‌کند و اینها ناشی از تفکر اسلامی است که در مسیر پیروزی قرار دارد.

آیت الله حسینی شاهرودی در پایان همه پیشرفت‌های موشکی و دانش بنیان را مدیون حمایت‌ها و نظارت‌های مقام معظم رهبری دانست و یادآور شد: رمز پیشرفت صنعت موشکی ایران و افزایش توان نظامی بدون تدابیر و توصیه‌های رهبر انقلاب میسر نبود و به حمد خدا به جایی رسیدیم که دشمن از پیشرفت موشکی ایران رعب و وحشت دارد.

کد خبر 4675893

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 4 =