الحاق فرمانداری گرگان به پارک شهر/ به فکر منافع مادی نیستیم

گرگان- فرماندار گرگان از پیگیری الحاق فرمانداری به پارک شهر گرگان خبرداد و گفت: در این جابجایی به فکر منافع مادی نیستیم.

محمد حمیدی در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص الحاق زمین فرمانداری به پارک شهر اظهارکرد: عرصه مربوط به فرمانداری گرگان سه هزار و ۵۰۰ متر بوده و برای افزایش سرانه فضای سبز باید به پارک شهر متصل شود.

وی افزود: کاربری این زمین در طرح تفصیلی فضای سبز بوده و پیشنهاداتی را در خصوص الحاق آن به پارک شهر مطرح کردیم.

حمیدی گفت: در عوض در اختیار گذاشتن این زمین به شهرداری، این سازمان برای احداث ساختمان فرمانداری باید یا یک زمین در اختیار فرمانداری گذاشته و هزینه ساخت آن را متقبل شود و یا این که فرمانداری یک ساختمان آماده را دریافت کند.

وی با بیان این که مذاکراتی با شهرداری انجام شده و در حال برطرف کردن موانع قانونی آن هستیم، تصریح کرد: بازنگری مجددی باید در ارزش ملک فرمانداری و شهرداری انجام شود و طی یک فرایندی به توافق برسیم.

فرماندار گرگان گفت: یکی از گزینه های پیشنهادی، ساختمان شهرداری منطقه سه بوده و البته شهرداری دو قطعه زمین را هم پیشنهاد داده است.

حمیدی اضافه کرد: ما بیشتر راغب به پذیرش ساختمان آماده بوده زیرا دولت در شرایط کنونی اعتباری برای ساخت و ساز ندارد و اگر اعتبار هم تخصیص یابد چندین سال باید پروژه نیمه تمام را دنبال کنیم تا به نتیجه برسد.

وی بر اجرای واگذاری در چهارچوب مقررات تأکید کرد و گفت: واگذاری اراضی دولتی به بخش خصوصی باید با مجوز وزارت انجام شود و ما پیگیر مجوزهای قانونی هستیم.

فرماندار گرگان با بیان اینکه در این واگذاری به فکر منافع مادی نیستیم، خاطرنشان کرد: هفته قبل جلساتی با شهردار برگزار و مقرر شد دو عرصه پیشنهادی برآورد کارشناسی شوند و تا پایان این هفته تکلیف این موضوع مشخص می شود.

کد خبر 4684859

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 12 =