اولویت های تبلیغ مشخص شود/ لزوم تجهیز مبلغین به اطلاعات روز دنیا

بیرجند- نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با تأکید بر لزوم تعیین اولویت ها در زمینه تبلیغ، گفت: تبلیغ باید به صورت علمی، با طرح، زمینه سازی، زمان بندی، نظارت و نتیجه گیری انجام شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید علیرضا عبادی صبح دوشنبه در دیدار با اعضای شورای جامعه تبلیغ اظهار داشت: مسئله تبلیغ اهم مسائل است زیرا اگر حقایق به مردم نرسد رسالت پیامبران و انبیاء الهی ناقص و خنثی باقی می ماند.

وی، حضرت علی (ع) را نمونه حق و عدل چون و معاویه را اسوه باطل دانست و گفت: اگر تبیلغ و ابلاغ درست انجام نشود و صحنه تبلیغ در دست شیاطین باشد حق و عدل غریب باقی می ماند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی ادامه داد: با وجود غنای مکتبی، انقلابی، فرصت های زمانی و مخاطبان خوبی که داریم برای بهره برداری صحیح  و تبلیغ موثر باید این تبلیغات دانش بنیان باشد.

عبادی با تأکید بر اینکه تبلیغ باید به صورت علمی، با طرح، زمینه سازی، زمان بندی، نظارت و نتیجه گیری انجام شود، عنوان داشت: یکی از آن ها منابعی هستند که حالت مبنایی دارد و آگاهی های لازم در شناخت اعتقادات دینی، اخلاق دینی و احکام دینی را در اختیار قرار می دهند.

وی با بیان اینکه علاوه بر این به اطلاعات به روز در صحنه بین المللی، داخلی، استانی و شهرستانی نیاز داریم، افزود: در شرایط امروز از آگاهی های بین المللی و منابع بین المللی به گروهی نیاز داریم که به صورت شبانه روز رسانه های مکتوب و غیرمکتوب جهانی و منطقه ای را رصد کنند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی اضافه کرد: این نوع آگاهی ها در صحنه تبلیغات تحول ایجاد می کند اما این مسئله مدت ها مطرح شده اما تحقق پیدا نکرده است.

عبادی با بیان اینکه گاهی اوقات حتی خود دشمن می تواند منابعی در اختیار ما قرار دهد که می توانیم از آن بهره ببریم، بیان داشت: به عنوان مثال اخیرا یکی از اساتید برجسته صهیونیسم در مورد اسلام صحبت کرد و اعلام کرد اسلام می تواند دنیا را اداره کند اما از این موضوع چقدر بهره برداری کرده ایم؟.

وی اضافه کرد:  اگر به صورت تخصصی جنایات چهل ساله و همچنین موفقیت ها و دستاوردهایی که با وجود همه تهاجم ها به دست آمده را جمع بندی کنیم به طور حتم بسیار کارآمد خواهد بود.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با تأکید بر اینکه مبلغ مثل یک سرباز است و باید پشتیبانی شود، افزود: همانطور که یک سرباز توسط ۹ نفر در پشت میدان پشتیبانی می شود باید مبلغ را نیز مجهز کنیم تا بتواند کارش را انجام دهد.

عبادی با اشاره به اینکه امروز برای فعالان عرصه تبلیغ شرایط خوبی مهیا شده و هر روز موفقیت ها بیشتر می شود، گفت: آینده روشن تر از این است اما این به معنی این نیست که دست روی هم بگذاریم نیست بلکه باید کار علمی، با کارشناسی و جامعه شناختی لازم باید کرد.

وی همچنین بر لزوم تعیین اولویت ها در زمینه تبلیغ تأکید کرد و افزود: باید اولویت بندی ها، زمان بندی ها و مسائل اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی را مشخص و به دست اهل آن بسپاریم و در یک سیستم به فعالان حوزه تبلیغ کمک کنیم.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه تبلیغ اهم مسائل امروز است اما بدون طرح، بدون اولویت ها و زمان بندی ها کارها جواب نمی دهد، بیان کرد: دشمن در دشمنی خود تخصصی کار می کند و نمی توان جواب موشک و توپخانه را با تفنگ داد و بنابراین باید تخصصی جواب آن ها را داد.

کد خبر 4685213

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 4 =