افزایش ۱۴.۹ درصدی بودجه شهرستان تنکابن

تنکابن - فرماندار ویژه تنکابن از افزایش ۱۴.۹ درصدی بودجه شهرستان نسبت به سال قبل خبر داد و اظهار داشت: بودجه امسال به ۲۹ میلیارد تومان رسیده است.

سید امیر حسینی جو در حاشیه کمیته برنامه ریزی این شهرستان در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه بودجه تنکابن در سال جاری ۱۴.۹ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است ، گفت : در سال گذشته بودجه این شهرستان بالغ بر ۲۵  میلیارد تومان بود که این رقم در سال جاری به بیش از ۲۹ میلیارد تومان رسید.
 
وی با بیان اینکه اولویت در شهرستان تنکابن بر تکمیل پروژه های نیمه کاره و در حال ساخت است افزود: از سه سال گذشته تاکنون هیچ پروژه جدیدی در شهرستان تعریف نکرده و تمامی تمرکز مان را بر تکمیل پروژه های در حال ساخت گذاشتیم.

وی با بیان اینکه برخی همین کارمان را دلیل بر ضعف ما می دانند اضافه کرد:  ما مصمم هستیم تا عل یرغم فشارهای موجود، این پروژه های نیمه تمام را به سرانجام برسانیم.
 
حسینی جو اضافه کرد: یکی از مهمترین مشکلات تنکابن در زمینه پروژه های عمرانی، نداشتن پروژه با ردیف اعتباری ملی بود که در این زمینه با تلاش و پیگیری های نماینده مجلس، استاندار مازندران و مسئولان شهرستان، سد ازارود در ردیف پروژه های ملی قرار گرفت که فاز نخست مطالعاتی آن انجام شده است.

 نماینده عالی دولت در تنکابن درباره پروژه راهبردی راه تنکابن به الموت هم گفت: با پیگیری انجام شده و در سفر اخیر رئیس  سازمان حفاظت محیط زیست کشور مقرر شد تا زیرسازی برای آسفالت این راه با وضعیت موجود انجام شود.

وی بر مطالبه گری مدیران برای جذب بودجه و پیگیری کار تاکید  و خاطرنشان کرد: مدیران دستگاههای اجرایی برای مطالباتشان پیگیری فرا شهرستانی داشته باشند.
 
فرماندار ویژه تنکابن درباره سرنوشت بیمارستان فوق تخصصی در حال ساخت تنکابن هم اظهار داشت: راه دسترسی به بیمارستان و برق رسانی به آن دو موضوع مهمی است که نیاز شهرستان  بوده که در این زمینه تیرهای برق کاشته و راه دسترسی آن نیز ایجاد  شده است و چنانچه اعتبار برق رسانی به  آن در سال جاری تخصیص پیدا نکند ، فرایند اجرای این پروژه با تاخیر مواجه خواهد شد.

این مسئول با اشاره به اهمیت ایجاد کمربندی روستایی در محور شهید آباد تصریح کرد: در این محور ۳۰ روستا وجود دارند که مسیری پرتردد و حادثه خیز بوده که در سال گذشته برای ساخت این کمربندی بودجه گذاشتیم و انتظار داریم در سال جاری هم این محور با توجه به حادثه خیز بودن آن  مورد توجه قرار بگیرد.

حسینی جو درباره ساخت پل چهارم چشمه کیله هم گفت: این پل سبب باز شدن گره ترافیکی محور شمال در حوزه های شهری شده و فقط ویژه تنکابن نیست و با توجه به قدمت ۸۰ ساله پل تاریخی چشمه کیله ، ضرورت  ادامه ساخت پل چهارم در تنکابن به شدت احساس می شود.

وی در بخش دیگر سخنان خویش با اشاره به تعدد رودخانه ها  و شدت بارش در غرب مازندران بر ضرورت دیواره سازی و ایمن بخشی آنها تاکید کرد و گفت : در این زمینه بخشی از کارها بطور مشارکتی انجام شد لیکن باید پروژه های آبخیزداری در این شهرستان اجرا شود.

فرماندار ویژه تنکابن درباره زندان تنکابن هم سخن گفت و افزود: زندان تنکابن، زندان معین بوده و بار زندانی های شهرستان های همجوار راهم به دوش می کشد و در حال حاضر از وضعیت مناسبی برخوردار نیست بنابراین نیازمند تخصیص اعتبار است تا ساختمان در حال ساخت آن به پایان رسیده و از این وضعیت نامناسب  نجات یابد.

وی درباره طرح ساماندهی فاضلاب شهری هم بیان داشت: اعتبار اجرای این طرح از سوی بانک کشورهای اسلامی اختصاص داده شده و  عملیات عمرانی آن با پیگیری های استاندار مازندران اجرایی می شود.

حسینی جو با تاکید بر بهره گیری از بخش خصوصی در ایجاد اشتغال تصریح کرد : مهمترین راه توسعه شهرستان وارد شدن بخش خصوصی به کار بوده و سرمایه گذاران بخش خصوصی اگر  در بخش های مختلف مانند ایجاد اسکله دریایی سرمایه گذاری کنند چهره شهر متحول خواهد شد و باید شرایط برای آنان تسهیل شود.

این مسئول در پایان سخنانش بر اطلاع رسانی خدمات دولت از سوی رسانه ها هم تاکید کرد وگفت : مردم باید در جریان خدمات دولت قرار بگیرند.

کد خبر 4686040

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 1 =