ورود شرکت های دانش بنیان به حوزه توریسم سلامت

وزیر بهداشت از ورود شرکتهای دانش بنیان به عرصه توریسم سلامت خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، سعید نمکی در جمع خبرنگاران در حاشیه مجمع پیشگامان اقتصاد دانش بنیان سلامت که از عصر امروز در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، گفت: سیاست ما در وزارت بهداشت این است که حداکثر حمایت ها را از شرکت های داخلی بویژه شرکت های دانش بنیان داشته باشیم.

وی افزود: در زمینه قیمت نیز سعی کردیم قیمت بالاتری در مقابله با دامپینگ شرکت های خارجی به قیمت محصولات داخلی دهیم تا بدین واسطه راه ورود شرکت های ایرانی به بازار تسهیل شود.

وی با بیان اینکه همچنین در صدد هستیم خدمات را در کوتاه ترین زمان به شرکت ها ارائه دهیم گفت :امیدواریم با این روش که اخیرا در پیش گرفته ایم بتوانیم بیشتر شاهد شکوفایی تولید کنندگان داخلی در حوزه سلامت باشیم.

وزیربهداشت  تصریح کرد: البته تولید کنندگان داخلی نیز باید بتوانند استانداردها را به حدی برسانند که بتوانند از مرزهای داخل کشور به بیرون برسند و صادرات داشته باشند. همچنین به گونه ای فعالیت کنند که تیراژ فروش آنها باعث کاهش قیمت تمام شده و هزینه ها شود و با شرکت های خارجی رقابت کنند.

نمکی تاکید کرد: سرعتی که اکنون مشاهده می کنیم در حدی است که امیدواریم طی دو سال آینده شاهد تولید اکثر اقلام وارداتی در حوزه سلامت  (چه مواد اولیه و چه محصولات ساخته شده) باشیم.

از ورود ۱۲۰ محصول مشابه داخل جلوگیری کردیم

وی افزود: از روزی که به وزارت بهداشت آمده ام از ورود بیش از ۱۲۰ محصول وارداتی که مشابه داخلی دارند جلوگیری کرده ایم.

وزیر بهداشت اظهار داشت: آنچه که بیش از همه تولید کنندگان داخلی را درگیری کرده افزایش قیمت موادی است که از پتروشیمی ها دریافت می کنند که ما در حال اصلاح قیمت این مواد و قیمت تمام شده داروهای ساخته شده هستیم.

قبول ندارم داروی ایرانی عوارض دارد

نمکی تاکید کرد: من هرگز قبول ندارم که داروهای تولید داخل دارای عوارض و حداقل اثر هستند؛ من نه تنها به عنوان وزیر بلکه به عنوان فردی که در حوزه دارویی فعالیت کرده ام اعلام می کنم در طول ۳۰ سال قبل بجز یک قلم دارو برای یکی از اعضای خانواده هیچ محصول خارجی وارد خانه ما نشده است.

وی تاکید کرد: استانداردهای دارویی ما از استانداردهای بالایی برخوردار هستند چرا که برخی از این داروها صادر می شوند.

وزیر بهداشت در خصوص جوسازی ها علیه صنعت دارویی تصریح کرد: متاسفانه رانت واردات دارو با قیمت مناسب در شرایط سخت تحریم را وارد کشور می کنند که این یک جوسازی علیه صنعت دارویی کشور است.

ورود شرکت های دانش بنیان به حوزه توریسم سلامت

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: شرکت های دانش بنیان خیلی هنوز به حوزه توریسم سلامت وارد نشده اند ولی اخیرا در صدد ورود به این موضوع هستند.

وی گفت: ما با همکاری سازمان میراث فرهنگی، آئین نامه مشترکی را امضا کردیم و پروتکل هایی را در این خصوص دریافت کرده ایم تا توریست حوزه سلامت دچار سردرگمی نشود.

به گفته وی این آئین نامه ها تصویب و ابلاغ شده است و ما به زودی شاهد رشد این شرکت ها در این حوزه خواهیم بود.

کد خبر 4689574

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 2 =