انتشار میثاق‌نامه هنرمندان جهادگر

میثاق‌نامه هنرمندان جهادگر سازمان بسیج هنرمندان با محور لبیک به پیام مقام معظم رهبری خطاب به گروه‌های جهادی منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، میثاق‌نامه هنرمندان جهادگر سازمان بسیج هنرمندان منتشر شد. در متن این میثاق‌نامه آمده است:

«ما با چشم دل به حیات دنیایی خویش می نگریم و با منطق ایمان وظایف خویش را در جهان در می یابیم.اگر کسی با چشم سر به ما بنگرد و بخواهد اعمال ما را با منطق عقل ظاهر بین تجزیه و تحلیل کند، هرگز از عهده شناخت ما بر نخواهد آمد.

آنچه ابرقدرت ها را در برابر ما به اشتباه می اندازد همین است. منطق ما منطق امام حسین(علیه السّلام) است و اگر دشمن این حقیقت را دریابد هرگز در انتظار خستگی ما نخواهد بود. «شهید سید مرتضی آوینی»

از آغازین روزهای انقلاب، هنرمندان متعهد، همقدم و همدوش مردم به میدان آمدند و روح تعهد را در کالبد هنر خویش دمیدند. هم آنان که در هشت سال جنگ تحمیلی، هنر خویش را به سنگر آوردند و هم قسم با شاهدان شهید، حماسه های بزرگ این سرزمین را جاودانه کردند. آنچه آنها را به میدان آورد نه تکلیف اداری که انگیزشی الهی و انقلابی بود که آنها را تا پای شهادت نیز همراهی کرد. به راستی کدام وظیفه و تکلیف می تواند چنین عاشقانه هنر را به صحنه بیاورد؟ جز عشق به آرمان های بلند انقلابی که ریشه در ولایت و عاشورا دارد چون سید شهیدان اهل قلم در جهادی هنری از سیم خاردار نفس عبور کرد و فارغ از هر تکلیف و وظیفه دنیایی و مادی و تنها با تکیه بر روحیه جهادی خویش در سنگر هنر ایستاد و اوج هنر خویش را در شهادت به تصویر کشید تا آوینی ها و جهادگران هنرمند این انقلاب، در پرتو این چراغ روشن مسیر جهادی خویش را پیدا کنند.

اینک در گام دوم انقلاب که تجلی عزتمداری، اقتدار، پیشرفت و شکوه ایران اسلامی است باور داریم که توسعه و پیشرفت تنها با اتکال به روحیه و تفکر انقلابی و جهادی امکان پذیر است. تفکری که برخاسته از اندیشههای عاشورایی است و چون درختی ریشه دار، سر به آسمان اقتدار می ساید و میوه هایش را به مردم هدیه می کند. هنر جهادی ، هنری است همیشه در صحنه که دوشادوش مردم، بن بست های واهی و قالب های منفعل را درهم می شکند. هنری با مردم و برای مردم که ظرفیتهای خویش را باور دارد و همین باور عزت مدارانه و روح جهادی است که دشمن را به وحشت انداخته است.

پیام امید بخش و شورآفرین رهبر جهادی انقلاب، امام خامنهای عزیز به گروههای جهادی و بسیج سازندگی، پیامی است تاریخی برای گذر از مدیریتهای سست و ناکارامد و خلق حماسههای جهادی عظیم و انقلابی با پشتوانه نیروها و رویشهای انقلابی که دل در گرو آرمانهای اسلام و انقلاب دارند و گام دوم را با قدمهایی استوار می پیمایند.

به یقین نقش هنرمندان بسیجی و جهادی در عرصه  خدمترسانی ، خدمتگزاری و رفع محرومیت¬ها  نقش بی بدیلی  است که بستر و اسباب همگانی شدن فرهنگ کار و خدمت جهادی در جامعه خواهد شد. 

ما هنرمندان بسیجی از جای جای این سرزمین لالهخیز با لبیک به پیام مقام معظم رهبری امام خامنهای (مدظله العالی) به گروههای جهادی و بسیج سازندگی اعلام می کنیم  با سازماندهی گروه های جهادی هنری متشکل از هنرمندان پیشکسوت و جوان انقلابی، دوشادوش جهادگران بی ادعا و خادمین ملت برای همگانی نمودن فرهنگ و تفکر جهادی در جامعه و انعکاس هنرمندانه فعالیتها و اقدامات جهادگران عزیز با زبان رسا و بلیغ هنر، همه ظرفیت و توان خود را بکار گرفته و از همه دستگاهها و سازمانهای فرهنگی هنری می خواهیم در این خیزش مقدس و مجاهدانه هنری زمینه و بستر لازم را برای هنرمندان بسیجی و جهادی فراهم سازند.»

کد خبر 4695185

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 10 =