خانه احزاب استان سمنان رشد کمی خوبی داشته است

سمنان - معاون سیاسی و امنیتی استاندار سمنان با بیان اینکه خانه احزاب سمنان رشد کمی خوبی داشته است، گفت: توسعه کیفی و افزایش اعضای این خانه در دستور کار قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، حبیب الله خجسته پور ظهر دوشنبه در مجمع عمومی خانه احزاب استان سمنان به میزبانی استانداری ضمن بیان اینکه در سه سال گذشته خانه احزاب در استان سمنان رشد کمی خوبی داشته است، تاکید کرد: امروز وقت آن رسیده تا خانه احزاب سمنان توسعه کیفی و افزایش اعضا را در دستور کار خود قرار دهد تا شاهد تبلور هرچه بیشتر ظرفیت های این حوزه باشیم.

وی با بیان اینکه برگزاری آموزش‌های سیاسی، در قالب درون حزبی و یا فراگیر برای عموم مردم رویکرد هایی هستند که می بایست توسط خانه احزاب به کار گرفته شوند، بیان داشت: یکی از رسالت های خانه احزاب آموزش و فرهنگ سازی محسوب می شود.

معاون استاندار سمنان تقویت دانش سیاسی را سبب ایجاد دیدباز و نگرش بهتر جامعه به مسائل دانست و تصریح کرد: قضاوت منصفانه و تصمیم‌گیری صحیح ماحصل تقویت دانش سیاسی است.

خجسته پور افزود: امروز باید برای تقویت دانش سیاسی جامعه از ابزار های مختلفی استفاده کرد از همه آن ها مهمتر می تواند رسانه ها، احزاب، برگزاری کارگاه، همایش و سمینارهای تخصصی و ... باشد.

وی با بیان اینکه خانه احزاب می بایست برای تقویت دانش سیاسی جامعه بکوشد، تاکید داشت: ارتقای سطح آگاهی های مردم به بینش سیاسی منجر خواهد شد.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار سمنان دومین بخش سخنان خود را به نقش احزاب در مشارکت عمومی و همچنین عرصه سیاسی و اجتماعی اختصاص داد و گفت: احزاب با وجود تفاوت در نگرش‌ها و مرامنامه‌ها، واسط بین مردم با حکومت و حاکمیت هستند.

خجسته پور درباره اثرگذاری احزاب نیز، توضیح داد: حضور پرشور در انتخابات یکی از کارکرد های احزاب در جامعه محسوب می شود که این امر می تواند با صدور بیانیه ها، برگزاری نشست ها، میتینگ ها، همایش ها و ... اتفاق بیفتد.

کد خبر 4696713

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 3 =