حمل بنزین در صندوق عقب خودرو خطر حریق را به دنبال دارد

اصفهان - مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان با اشاره به ضرورت رعایت نکات ایمنی در قبل و حین سفر گفت: حمل بنزین اضافه در صندوق عقب خطر حریق و انفجار خودرو را درپی دارد.

محسن گلابی در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به افزایش سفرهای شهروندان در پایان تابستان اظهار داشت: شهروندان در هنگام خروج از منزل دسته اصلی گاز را ببندند و تمام وسایل برقی و محافظ‌ها به غیر از یخچال را از پریز بیرون بکشند؛ از خاموش بودن کولر اطمینان حاصل شود چون استفاده مداوم موتور کولر می‌تواند زمینه بروز حریق شود.

وی افزود: با هزینه ناچیز می‌توان ساختمان‌ها را به کلید محافظ جان مجهز کرد تا به وقت حریق خسارت کمتری به محل زندگی و کار وارد شود.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان با بیان اینکه شماره ۱۲۵ به طور رایگان در تمام شبانه روز آماده خدمت به شهروندان است، تصریح کرد: در هنگام سفر چنانچه افراد در اتومبیلمحبوس شوند و یا نشت بنزین و واژگونی خودرو در لاین سبقت صورت گیرد آتش نشانی در همکاری مشترک با نیروی انتظامی به این تصادفات رسیدگی می‌کند.

وی با اشاره به اینکه انتظار می‌رود که معاینات فنی خودرو در هنگام سفر بررسی شده باشد و اگر راننده احساس خواب آلودگی استراحت کند، ابراز داشت: هر خودرو باید مجهز به کپسول آتش نشانی ویژه خودرو باشد تا در هنگام حادثه سریع بتوان وارد عمل شد که بهترین مکان برای نگهداری کپسول آتش نشانی زیر صندلی راست است.

گلابی با بیان اینکه حمل بنزین اضافه در صندوق عقب خطر حریق و انفجار خودرو را درپی دارد، اظهار داشت: از شهروندان تقاضا می‌شود به وقت حریق مسیر را برای خودورهای امدادی سریع باز کنند. ثانیه‌ها در هنگام حریق بسیار مهم است و تجمع افراد غیرمسئول کار امداد و نجات را مشکل می‌کند.

وی بیان داشت: توصیه می‌کنیم در هنگام آتش سوزی در جاده ها مردم از گرفتن حریق عکس یادگاری و سلفی خودداری کنند چراکه هر لحظه ممکن است طعمه انفجار و حریق شوند.

کد خبر 4714442

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 9 =