ضرورت ارزیابی دقیق و سخت گیرانه تیم ممیزی HSE برای ایمنی شهروندان

شهردار منطقه ۲ گفت: به منظور حفظ ایمنی و جان شهروندان از تیم ممیزی HSE می خواهیم که با دقت و سخت گیرانه شرایط ایمنی، بهداشت و محیط زیست این منطقه را ارزیابی کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر، رسول کشت پور شهردار منطقه ۲ در جلسه ممیزی تمدید گواهینامه HSE-MS منطقه که توسط نماینده شرکت ایتالیایی و مدیران ارشد سامانه مدیریت HSE شهرداری تهران برگزار شد گفت: به منظور حفظ ایمنی و جان شهروندان از تیم ممیزی HSE می خواهیم که با دقت و سخت گیرانه شرایط ایمنی، بهداشت و محیط زیست این منطقه را ارزیابی کنند.

شهردار منطقه با بیان این که شهرها کانون توجه مردم و مرکز توسعه و پیشرفت هستند و شهروندان نیزگاهی از پیامدهای منفی رشد و توسعه رنج می برند گفت: از مهم ترین مسایل شهری موضوع ایمنی و سلامت شهروندان به ویژه در محیط های عمومی شهری مانند پارک ها، محوطه های بازی کودکان در پارک ها، محوطه های و زمین های ورزشی، محیط های کارگاهی، معابر خیابان ها و... است که مدیریت و مسئولیت حفظ و نگهداری این محیط ها با شهرداری است.

شهردار منطقه ۲ با تاکید بر لزوم ارزیابی و بررسی دقیق و سخت گیرانه رعایت الزامات HSE توسط تیم ممیزی در سطح منطقه ۲ اظهار کرد: حفظ ایمنی و جان شهروندان در محیط های شهری از مهمترین اولویت ها و وظایف مدیریت شهری است و همه مدیران در تمامی سطوح مدیریت شهری منطقه در حفظ ایمنی و جان تک تک شهروندان و جلوگیری از بروز هر گونه آسیب و حادثه ای که در حیطه نظارت آنهاست مسئولند.

رسول کشت پور با تاکید بر اهمیت و لزوم پیاده سازی مدیریت یکپارچه ی ایمنی، بهداشت و محیط زیست (HSE) در سطح مناطق افزود: ایجاد امنیت در فضاهای عمومی شهر سرزندگی و پویایی را در جامعه به دنبال خواهد داشت و شهروندان با خیال آسوده می توانند در محیط های شهری حضور یابند.  

وی با بیان اینکه جلوگیری از بروزآسیب ها و حوادث ناشی از چاله و گودال های موجود در معابر و خیابانها و یا ایمن نبودن محیط های کارگاهی از مهمترین وظایف مدیریت شهری است گفت: پیاده سازی الزامات ایمنی باید به عنوان یک باور انسانی در ذهن مدیران ما باشد و هر کدام به نوبه خود در کم کردن مشکلات مردم با تمام توان بکوشند.

فرایند ارزیابی و ممیزی شهرداری منطقه ۲  توسط ۳ تیم جداگانه با روش HSE-MS، طی یک روز در سطح منطقه انجام می شود.

کد خبر 4718808

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 5 =