رمز درک پیام حق رها شدن از جاذبه‌های هوای نفس است

بیرجند- نماینده ولی‌فقیه در خراسان‌جنوبی گفت: رمز درک پیام حق، رها شدن از جاذبه‌های هوای نفس است.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله سید علیرضا عبادی صبح پنج شنبه در دیدار با ائمه جمعه خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه گستره دین عبودیت پروردگار است، اظهار کرد: از این جهت طبق نظر فقها هر موضوعی که مطرح شود دین درباره آن حکم دارد.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان‌جنوبی بیان کرد: هر چند نباید دین را تنها به نماز خواندن محدود کرد ولی طبق روایات رسیده از ائمه معصومین(ع) ستون و عمود خیمه دین و عبودیت نماز است.

عبادی با تبیین و شرح جملات و واژه‌های کلیدی در اذان به عنوان مقدمات نماز گفت: جملات اذان با یکدیگر پیوند دارند به معنا که به عنوان مثال لازمه پذیرش یگانگی خداوند تسلیم شدن و پذیرش رسالت و نبوت حضرت محمد(ص) است.

وی با بیان اینکه فطرت انسان بر مبنای عبودیت خلق شده است، افزود: از این نظر هر کس خود را از عبودیت پروردگار رها کند بی شک به سمت بندگی ثروت، شهرت و شهوت خواهد رفت و راه گریزی از این موضوع نیست.

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی بیان کرد: طبق آیات قرآن کریم خداوند هیچگاه بندگان خود را بیهوده و سرگردان خلق نکرده است بلکه می‌خواهد در نهایت او را به کمال و رشد و نهایت استعداد خویش برسد.

عبادی ادامه داد: رمز درک پیام حق، رها شدن از جاذبه‌های هوای نفس است و تنها در این صورت مغناطیس پروردگار ما را به سمت خود می‌کشاند.

وی با اشاره به اینکه ائمه جمعه فرماندهان میدان توحید هستند، یادآور شد: ائمه جمله با تکیه بر سلاح و اییستادن مستحکم در برابر دشمنان پیام حق و بندگی را هر هفته به مردم ابلاغ می‌کنند.

کد خبر 4722780

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 6 =