باید سر بزنگاه در دفاع از حجت الله به پا خاست

استاد حوزه و دانشگاه گفت: جنگ مختار و توابین نشان می دهد که باید سر بزنگاه در دفاع از حجت الله به پا خاست.

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام سیدکاظم ابطحی در برنامه فردای بهاری رادیو گفتگو گفت: نقل است شخصی در دوران معاصر تصور می کرد اگر در کربلا می بود، رشادت ها از خود نشان می داد. این فرد در عالم رویا دید روز عاشورا است و حضرت اباعبدالله (ع) قصد نماز کردند. پرسیدند چه کسی مقابل حضرت می ایستد. این فرد داوطلب شد و نقل است که اولین تیری که از سوی دشمن روانه شد، جا خالی کرد و تیر بر سینه حضرت نشست و این فرد از خواب پرید و بیدار شد.

وی افزود: این ادعایی بس بزرگ است که اگر ما نیز در کربلا بودیم چنین و چنان می کردیم. در شرایطی که اگر کسی سنگ ریزه‌ای به سمت ما پرتاب کند، ناخودآگاه جا خالی می کنیم، باید بیاندیشیم که یاران اباعبدالله (ع) چگونه در برابر امام زمانشان جانفشانی کردند.

حجت الاسلام ابطحی ادامه داد: در این روزها باید حداکثر بهره را در آستانه اربعین اباعبدالله-ع- و یارانشان ببریم. این کربلاها در حال تکرار شدن است و تنهایی حجت الله نیز تکرار شده است تا امروز که حضرت بقیه الله الاعظم-عج- در همین تنهایی هستند.

وی افزود: در روایتی آمده است شخصی در ظهر عاشورا حضرت امام حسین-ع- را تنها گذاشت. اعلام کرد یا اباعبدالله قرار بود من تا جایی با شما باشم که بودن من به درد شما بخورد. چنین شخصی هنوز بدین معرفت نرسیده که حسین-ع- آمده تا او را بهشتی کند. حضرت قرار است دست عالم را بگیرد.

حجت الاسلام ابطحی با بیان این مطلب گفت: عده ای نیز به یاری حضرت اباعبدالله-ع- نرسیدند. حضرت عده بسیاری را همچون زهیر دعوت کردند اما آن ها نپذیرفتند و داستان شان بسیار عبرت آموز است. این عده زمانی به یاری حجت زمانشان رسیدند که کار تمام شده بود.

وی خاطرنشان کرد: جنگ مختار و توابین نشان می دهد که باید سر بزنگاه در دفاع از حجت الله به پا خاست. کسی که در قیام توابین و مختار شرکت کرد، بالاخره جان خود را بعنوان متاعی تقدیم حضرت کرد؛ اما این جانفشانی در ظهر عاشورا و مقابل امام زمان کجا و شهید شدن در قیام توابین و مختار کجا.

کد خبر 4724312

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 7 =