شان حرفه پزشکی با خدمت به مردم و رعایت اخلاق حرفه ای حفظ می شود

رئیس کل سازمان نظام پزشکی، با تاکید بر ارتقا استانداردهای پزشکی برای خدمت بهتر به مردم، گفت: جامعه پزشکی با خدمت و رعایت اخلاق می تواند شان حرفه خود را حفظ کند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا ظفرقندی، صبح چهارشنبه در بیست و یکمین همایش سالانه انجمن علمی آسیب شناسی ایران در مرکز همایش های رازی تهران، اظهارداشت: جامعه پزشکی کشور به بزرگان رشته آسیب شناسی و پاتولوژی مدیون است و در مقابل آنها تعظیم می کنند.

وی با عنوان این مطلب که رشته آسیب شناسی و پاتولوژی قاعده علم پزشکی است، افزود: این رشته و حرفه در همه مراحل پزشکی، حرف آخر را می زند.

ظفرقندی ادامه داد: از غربالگری تا تشخیص و درمان، جامعه پزشکی مدیون خدمات رشته آسیب شناسی و پاتولوژی است.

رئیس کل سازمان نظام پزشکی، بر نقش آزمایش ها در تشخیص بیماری ها تاکید کرد و گفت: با توجه به جایگاه رفیع رشته آسیب شناسی و پاتولوژی، لازم است که این رشته از استانداردهای بالایی برخوردار باشد.

وی، کنترل کیفی آزمایش های پزشکی در تشخیص و درمان بیماری ها را بسیار حائز اهمیت دانست و افزود: شرایط باید به گونه ای باشد که بتوان از استانداردهای بین المللی نیز برخوردار شد.

ظفرقندی تاکید کرد: دغدغه ما رعایت استانداردها است، بنابراین اگر کیت های آزمایشگاهی استاندارد نباشد، بیمار آسیب می بیند.

رئیس کل سازمان نظام پزشکی، در ادامه بر محاسبه هزینه تمام شده خدمت برای رعایت کنترل کیفی خدمات تاکید کرد و گفت: اگر استانداردها رعایت نشود، شاهد کاهش کیفیت خدمات و آسیب بیماران خواهیم بود.

وی افزود: ما موظف و متعهد به رعایت استانداردهای پزشکی هستیم و قسم خورده ایم که این استانداردها را برای خدمت به مردم رعایت کنیم.

ظفرقندی با اشاره به هجمه هایی که علیه جامعه پزشکی کشور اتفاق می افتد، گفت: آنهایی که علیه جامعه پزشکی هجمه می کنند، نمی دانند که بی اعتمادی مردم به جامعه پزشکی چه آسیبی به سلامت مردم می زند.

وی افزود: راه بطلان این هجمه ها، خدمت بیشتر به مردم و رعایت اخلاق پزشکی است.

کد خبر 4727649

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 15 =