تشریح عملکرد ۶ ماهه یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن کشور

فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن عملکرد ۶ ماهه یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن را تشریح کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، سرهنگ جواد خردمند به تشریح عملکرد ۶ ماهه یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن پرداخت و گفت: طی ۶ ماه اول سال ۹۸، حدود ۲ هزار گزارش مردمی دریافت شده که یک هزار و ۴۸۷ مورد آن مربوط به تعرض بوده است.

وی با بیان اینکه حدود یک هزار و ۵۳۹ مورد مربوط به سال های قبل نیز امسال رفع تصرف شده، ادامه داد: مساحت این میزان رفع تصرف ۷۴۶ هکتار و ارزش مالی آن یک هزار و ۶۷۶ میلیارد تومان عنوان شده است.

فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن گفت: امروز ۷ مهرماه سال ۹۸ با اجرای حکم قضائی در شهرستان بستک استان هرمزگان زمینی به مساحت ۲ هکتار به ارزش تقریبی ۴ میلیارد تومان رفع تصرف شد.

فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن افزود: در حوزه رفع تصرف حدود ۸۰۰ مورد ابلاغ قضائی داشته ایم که در این راستا ۳۴ نفر زمین خوار دستگیر و تحویل مقامات قضائی و ۵۲۹ مورد تشکیل پرونده شده است.

سرهنگ خردمند تصریح کرد: طی این ۶ ماه، ۱۴۴ مورد خلع ید، ۱۸۰ مورد قلع و قمع، ۳۴ مورد تخلیه منزل و مغازه با حکم قضائی انجام شده که مساحت آنها ۳۹۳ هکتار (رفع تصرف) و ارزش مالی آن، دو هزار و ۵۳۷ میلیارد تومان عنوان شده است.

وی تصریح کرد: برای اجرای احکام نیز از سوی نیروی انتظامی ۲ هزار و ۷۰۰ نفر نیرو به ما کمک کرده اند.

رونمایی از کارت ضابط خاص

سرهنگ خردمند از رونمایی از کارت ضابط خاص برای پرسنل سازمان ملی زمین و مسکن خبر داد و گفت: از سال ۹۴ یگان های حفاظت تشکیل شده اما تا به امروز فاقد کارت ضابط بوده اند که با پیگیری و رایزنی با دستگاه قضاء برای اولین بار کارت ضابط خاص همزمان با هفته ناجا در سازمان ملی زمین و مسکن رونمایی می شود.

وی همچنین گفت: احمد فاضلیان معاون قضائی دادستان کل کشور به دادستان های عمومی و انقلاب سراسر کشور طی نامه ای ابلاغ کرده که به منظور هم افزایی و تعامل مطلوب در رفع تصرف از اراضی با سازمان یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن همکاری های لازم صورت بگیرد.

سرهنگ خردمند همچنین از عضویت فرماندهان یگان ها در استان های کشور در شورای حفظ حقوق بیت المال خبر داد.

فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن همچنین ازشماره تماس چهار رقمی ۱۶۵۶ یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن در راستای مبارزه با زمین خواری در هفته نیروی انتظامی خبر داد.

کد خبر 4732515

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 3 =