برنامه‌های هفته ملی کودک در فارس اعلام شد

شیراز- مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فارس برنامه‌ های هفته ملی کودک را اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان فارس ظهر چهارشنبه با اشاره به اینکه روز شنبه ۱۳ مهرماه هفته ملی کودک آغاز می شود، اظهار کرد: کودکان سرمایه ملی ما هستند و باید در بالندگی و رشد آنها تلاش کرد.
زهرا افتخاری ادامه داد: باید تلاش کرد فرداهای روشن به بچه ها ببخشیم چرا که کودکان شهروندان شریفی هستند که در آیندهای بهتر یاور ما هستند.
وی با اشاره به اینکه آینده را باید ساخت شعار هفته ملی کودک است، تصریح کرد: برجسته سازی اهمیت دوران کودکی، معرفی سازمان های متولی حقوق کودک به جامعه و اولیای تربیتی، افزایش آگاهی در خصوص افراد دارای نیاز ویژه همچون کودکان معلول، ناشنوا و نابینا، افزایش آگاهی جامعه نسبت به حقوق کودک و ایجاد فضای با نشاط برای کودکان با مشارکت خود آن ها، خانواده ها و مردم از جمله اهداف هفته ملی کودک است.
افتخاری افزود: نهادینه کردن ارزشهای فرهنگ، ایثار و فداکاری رویکردهای کانون پرورش فکری در هفته ملی کودک است.
افتخاری با اشاره به روزشمار هفته ملی کودک بیان کرد: ۱۳ مهرماه، کودکان با نیازهای ویژه و فرصتهای برابر نامگذاری شده، ۱۴ مهرماه کودک، آموزش، سلامت و ایمنی است، ۱۵ مهرماه کودک، محیط زیست، میراث فرهنگی و گردشگری و ۱۶ مهرماه با عنوان کودک، صلح، بازی و نشاط است.
مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فارس در ادامه اضافه کرد: ۱۷ مهرماه کودک، رسانه و ارتباطات، ۱۸ مهر کودک، کتاب و فرهنگ مطالعه و ۱۹ مهرماه کودک، خانواده و سبک زندگی ایرانی اسلامی است.
به گفته مدیرکل کانون پرورش فکری، در این هفته سعی می شود به مسائل و مشکلات جامعه همچون بحران آب، آموزش تحصیل، صرفه جویی و رونق تولید توجه شود.
افتخاری افزود: شهرداری شیراز، فرمانداری، نهاد کل کتابخانه ها، صدا و سیما، اداره کل فرهنگ و ارشاد و حوزه هنری از جمله سازمان هایی هستند که در این هفته با کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان همکاری می کنند.
مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فارس تصریح کرد: جلسه دیدار کودکان با هنرمندان، مسئولان سیاسی و اجتماعی استان از جمله استاندار و بیان خواسته هایشان تئاتر و نمایش فیلم، پیاده روی مادر و کودک، برنامه مشترک همه سازمان ها در باغ جنت با محوریت کودکان، دیدار با خانواده شهدا، بازدید رایگان از پارک ملی بمو و باغ وحش، استقرار پایگاه سلامت برای سنجش قد و وزن در غرفه هایی در باغ جنت، بازدید رایگاه از آثار تاریخی و ملی پخش برنامه های مختص به کودکان و نوجوانان و دعوت از مدیران عضو کارگروه هفته ملی کودک برای حضور در برنامه تلویزیونی از جمله برنامه های هفته ملی کودک است.
افتخاری اضافه کرد: همچنین برنامه نمادین جابجایی کودکان با مدیران در اداره ها و سازمان ها، برپایی جشن بادبادکها در باغ جنت، اهدای ۱۰۰ بسته کمکهای اولیه خاص کودکان و پخش فیلمهای رایگان در سینماهای تحت پوشش اداره کل فرهنگ و ارشاد از دیگر برنامه های هفته ملی کودک است.
کد خبر 4735384

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 8 =