۳ میلیون و ۹۹۰ هزار تردد در جاده های استان همدان ثبت شد

همدان - رئیس پلیس‌ راه استان همدان گفت: طی ۵ روز گذشته ۳ میلیون و ۹۹۴ هزار تردد در جاده های استان همدان ثبت شده است.

به گزارش خبرنگار مهر؛ سرهنگ رضا عزیزی پیش از ظهر سه شنبه در ستاد اربعین استان همدان با بیان اینکه طی ۵ روز گذشته مجموعه تردد در محورهای مواصلاتی استان همدان ۳ میلیون و ۹۹۴ هزار مورد بوده که در مقایسه با سال گذشته با ۳ میلیون و ۳۵۰ هزار تردد افزایش نشان می دهد، گفت: تعداد اتوبوس‌های عبوری طی ۵ روز اخیر در مسیر رفت و برگشت در محور همدان - کرمانشاه و نهاوند - کنگاور ۱۳ هزار و ۱۴۰ مورد بوده است.

وی با اشاره به تصادفات ثبت شده در محورهای مواصلاتی استان همدان اظهار داشت: سال گذشته ۲ نفر زائر در محورهای همدان بر اثر تصادف جان خود را انجام از دست دادند و ۲ نفر مجروح شدند که این آمار امسال در محدوده اجرای طرح که از ۱۷ مهر آغاز شده ۱۴ مورد مجروح را ثبت کرده است.

وی با بیان اینکه یک نفر زائر نیز خارج از محدوده اجرای طرح در روز ۱۶ مهرماه در تصادفی در همدان جان خود را از دست داد، گفت: در این تصادف خودرو پراید مابین دو اتوبوس گیر کرد و راننده پراید که خانمی ۴۲ ساله بود جان خود را از دست داد.

ترافیک در محورهای همدان در ساعت عصر نیمه سنگین گزارش می شود سرهنگ عزیزی با بیان اینکه برخی مردم زودتر از اجرای طرح پلیس راه در ایام اربعین به کربلا عزیمت کردند، اظهار داشت: در حال حاضر ترافیک در محورهای همدان در ساعت عصر نیمه سنگین گزارش می شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان نیز با بیان اینکه در پایانه موقت مریانج بیش از ۹۷ درصد کارها انجام شده است و امروز معبرهای فرعی را خواهیم بست که این موضوع به مردم اطلاع رسانی شده است، اظهار داشت: از دیشب زائران وارد کشور شدند و برگشت زوار آغاز شده است.

مصطفی پناهنده با بیان اینکه اتوبوس های استان همدان برای برگشت زائران در مرزها مستقر شده اند، گفت: برابر تصمیم و برنامه ریزی انجام شده در روز ۲۴ مهر ۵۹۶ دستگاه اتوبوس در پایانه موقت مریانج به استان های تعیین شده  عزیمت خواهند کرد.

وی با بیان اینکه روز ۲۵ مهر ۸۱۵ اتوبوس، روز ۲۶ مهر ۱۰۰۵ اتوبوس، روز ۲۷ مهر ۱۱۸۰ اتوبوس، روز ۲۸ مهر ۱۱۷۵ اتوبوس و روز ۲۹ مهر ۹۷۰ اتوبوس به استان های تعیین شده راهی می شوند، گفت: اتوبوس‌هایی که از مهران به همدان عزیمت می کنند طبق اطلاع رسانی های انجام شده به استان های خراسان رضوی، خراسان جنوبی، مازندران، قم، گلستان و مرکزی عزیمت می‌کنند.

وی گفت: زائران حاضر در مرزها باید برای رسیدن به مقصد به اتوبوس‌هایی که از همدان به مرز مهران اعزام شده اند سوار شوند.

پناهنده با بیان اینکه با علامت هایی ماشین های حرکت کننده به سوی همدان مشخص شده اند، گفت: شیفت بندی صورت گرفته و نیروهای کمکی از استان‌های مورد نظر برای هدایت ناوگان به همدان آمده اند.

حرکت فوق العاده قطار در ایام اربعین پیش‌بینی شده است

مدیر راه آهن همدان نیز با بیان اینکه حرکت فوق العاده قطار در ایام اربعین پیش‌بینی شده و در مسیر مشهد - همدان و تهران - همدان و همدان - تهران لحاظ شده است، گفت: بخشی از ظرفیت قطارهای همدان خالیست.

ابراهیم نژاد به خدمات‌دهی موکب ایستگاه راه آهن نیز اشاره کرد و با بیان اینکه در این ایستگاه پذیرایی صبحانه و ناهار انجام می شود، گفت: روز گذشته پلیس اختصاصی راه آهن مستقر شده و امنیت مسافران برقرار است.

رئیس راهنمایی و رانندگی همدان نیز با بیان اینکه نیروهای جدید وارد کار شده اند و اقدامات در حال انجام است، اظهار داشت: میدان فرودگاه همدان و محل پایانه مواقع ضروری اقداماتی نیاز دارد که هنوز به صورت ۱۰۰ درصد انجام نشده است.

سرهنگ علی فکری با بیان اینکه  مساله استفاده از برج نوری در پایانه مریانج باید حل شود و استفاده از استوانه های پلاستیکی و تابلوهای جهت نما از یک کیلومتری پایانه با استقرار در مسیر هشدارهای لازم را ارائه دهد، اظهار داشت: مریانج ظرفیت ساعت زنی اتوبوس‌ها را ندارد و باید در پلیس راه این اقدام انجام شود.

وی با بیان اینکه کند روی ایجاد شده برای توقف و پیاده کردن مسافر نیازمند زیر سازی بهتر است چرا که از شانه خاکی استفاده شده و باید زیر سازی صورت گیرد، اظهار داشت: در مسیر رفت زائران به مهران مشکلی وجود نداشت.

قرارگاه راهور در مریانج تشکیل خواهد شد

وی با بیان اینکه برخی موکب ها و ایستگاه های صلواتی در مکانهای نامناسب برپا شده بودند اما با استفاده از توان نیروی انتظامی کارها پیش رفت، گفت: قرارگاه راهور در مریانج تشکیل خواهد شد تا خدمات رسانی به زوار بهتر صورت گیرد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان نیز با بیان اینکه لوله گذاری آب و فاضلاب در ورودی پایانه مریانج به میزان ۷۰۰ متر در مسیر رفت و ۷۰۰ متر در مسیر برگشت انجام شده است، اظهار داشت: کاسه های فلزی برای راه اندازی وضوخانه تهیه و نصب شده است.

سید هادی حسینی بیدار با بیان اینکه لوله کشی از شبکه آب مریانج برای پایانه مریانج انجام شده از اعزام یک تانکر جمع آوری فاضلاب به مرز مهران خبر داد و گفت: آبرسانی سیار به موکب ها و ایستگاه‌های صلواتی در ورودی و خروجی استان همدان در برنامه است.

کد خبر 4747612

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 0 =