افزایش قیمت برق در اصفهان ارتباطی با حذف قبوض کاغذی ندارد

اصفهان - مدیرعامل شرکت توزیع برق اصفهان گفت: از اردیبهشت امسال افزایش هفت درصدی تعرفه برق را شاهد بودیم و هیچ ارتباطی بین حذف قبوض کاغذی با افزایش وجوه مصرف برق در ماه های اخیر وجود ندارد.

حمیدرضا پیرپیران در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه حذف قبوض کاغذی ارتباطی با افزایش تعرفه برق خانگی ندارد، اظهار داشت: از خردادماه تا پایان شهریورماه شماره های تلفنهای بیش از ۹۷ درصد مشترکین دریافت شده است و سه درصد باقیمانده به باغات و مکان های خالی از سکنه مربوط می شود.  

وی افزود: برای جمع آوری شماره تلفن ها ارتباط تنگاتنگ و پیوند ارتباطی محکمتری بین مشترکین با شرکت توزیع برق شهرستان برقرار شد.

مزایای حذف قبوض کاغذی از حفظ محیط زیست تا ارتباط تنگاتنگ با مشترکین

مدیرعامل شرکت توزیع برق شهرستان اصفهان با بیان اینکه در استان اصفهان دو میلیون و ۶۰۰ هزار مشترک وجود دارد و سالانه در ۶ دوره، ۱۶ میلیون قبض کاغذی صادر می شد، ابراز داشت:حذف قبوض کاغذی تاثیر مهمی در حفظ محیط زیست و پیشرو بودن اصفهان در دولت الکترونیک داشته است.

لینک ارسالی در پیامک حاوی تمام جزییات قبض مصرفی

مدیرعامل شرکت توزیع برق شهرستان اصفهان با بیان اینکه قبض مصرفی مشترکین خانگی از طریق ارسال پیامک اطلاع رسانی می شود، ابراز داشت: پیامک قبض حاوی لینکی است که دسترسی به تمام جزییات مصرف مشترکین را همانند قبض کاغذی برروی صفحه تماشاگر نشان می دهد؛ شناسه پرداخت و شناسه قبض ارسالی با توجه به رمز یارانه و شماره تلفن مشترک تعریف شده است و در امنیت کامل می توان با استفاده از کارت های اعتباری قبض را پرداخت کرد.

پیرپیران با اعلام اینکه ثبت آخرین تغییرات توسط مشترکین خانگی ملاک شرکت توزیع برق شهرستان است و مشترکین خانگی می توانند از سه طریق هرگونه تغییری را در قبض پرداختی اعمال کنند، تصریح کرد: مستاجران و یا مشترکینی که شماره تماس آنها تغییر کرده است می توانند از ساعت ۷ صبح تا ۲۱ با تماس به شماره ۳۸۱۲۱ و یا ثبت ستاره، رمز یارانه در سامانه پیام کوتاه ۲۰۰۰۱۲۱ و مراجعه به سایت شرکت هرگونه تغییری را وارد کنند، از سوی دیگر دفاتر پیشخوان آماده خدمت رسانی به شهروندان در این زمینه هستند.

مکانیزه شدن قبض مصرفی کاهش خطای انسانی

وی با تاکید بر اینکه مکانیزه شدن پردات قبوض خطای انسانی رابه حداقل رسانده است، ادامه داد: دوره های قبض پرداختی مشترکین ۶۰ روزه تعریف شده است که در ماه های گرم سال به ۴۰ روز تقلیل می یابد و کاهش دوره قرائت قبوض پرداختی مشترکین می تواند در مدیریت مصرف و سهولت در توان پرداختی توسط مشترکین موثر واقع شود.

مدیرعامل شرکت توزیع برق شهرستان اصفهان با اعلام آنکه در یک ماه آینده، زیر کنتورهای برق برچسب هایی نصب می شود که رمز رایانه و شناسه قبض در آن درج شده گفت: پس از بررسی های انجام شده مشخص شد که بعضی از شماره های همراه توسط مشترکین به خطا ثبت شده و همین امر موجب شد تا پیامک قبض در اختیارشان قرار نگیرد.

وی اضافه کرد: در برخی از مجتمع های مسکونی هم شماره ها توسط نگهبانان و یا هیئت مدیره وارد شده بود که در بعضی مواقع اشکالاتی به همراه داشت که شناسایی و رفع شد.

پیرپیران با اشاره به اینکه پیام های تکراری در پرداخت قبض مصرفی برای ده نفر از مشترکین پیگیری شد، اظهار داشت: افرادی که دچار معلولیت هستند و افراد سالمند می توانند از مساعدت دفاتر پیشخوان بهره مند شوند.

افزایش نرخ ۷ درصدی تعرفه برق از اردیبهشت امسال

وی در ادامه به افزایش نرخ ۷هفت درصدی تعرفه برق از ابتدای اردیبهشت ماه ۹۸ اشاره کرد و با بیان ایکنکه این امر ارتباطی با حذف قبوض کاغذی ندارد، گفت: تمام تعرفه های برق افزایش هفت درصدی داشته است و در بخش خانگی در صورت عدم رعایت الگوی مصرف ۱۶ درصد به نرخ قبلی افزوده می شود که در کل افزایش ۲۳ درصدی را در بر خواهد داشت.

مدیرعامل شرکت توزیع برق شهرستان اصفهان الگوی مصرف تعریف شده در اصفهان را در چهار ماه گرم سال ۳۰۰ کیلووات ساعت و برای مابقی سال ۲۰۰ کیلووات ساعت اعلام کرد و اظهار داشت: دور تند کولر در تابستان مصرف برق را ۴ تا ۵ برابر افزایش می دهد و همین باعث می شود تا مشترکین خانگی مازاد مصرف داشته باشند و با نرخ افزایشی مواجه شوند.

وی با تاکید بر گرمای بی سابقه تابستان امسال تصریح کرد: در تابستان امسال ۴۹ روز دمای هوا ۳۸ درجه بود این در حالی است که در مدت مشابه در سال گذشته ۴۰ روز بوده است.

پیرپیران ابراز داتش: در سال گذشته ۱۷ روز دمای بیش از ۳۸ درجه را گذراندیم و امسال به ۳۴ روز افزایش یافت؛ همین گرمای بی سابقه باعث افزایش مصرف شده است و با وجود اینکه ۸۱ درصد مشترکین در محدوده رعایت الگوی مصرف بوده اند اما ۱۹ درصد مصرف کنندگان با افزایش جریمه مازاد الگوی مصرف  مواجه شدند.

با مدیریت ده درصدی مدارس دولتی مشمول معافیت می شوند

پیرپیران با اشاره به معافیت مدارس دولتی گفت: چنانچه میزان مصرف مدارس دولتی به میزان نود درصد سال ۹۶ باشد از پرداخت قبض برق مصرفی معاف خواهند شد.

وی افزود: در این ارتباط ملاک ما سال ۹۶ است و مدارس دولتی تنها با ده درصد مدیریت مصرف برق می توانند مشمول تخفیف و معافیت شوند.

کد خبر 4751709

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 4 =