اروپا پس از سومین مهلت۶۰روزه برجام نیز اقدام عملی انجام نداده است

شمیرانات- امام جمعه لواسان گفت: اروپا پس از پایان سومین مهلت ۶۰ روزه برجام نیز اقدام عملی انجام نداده است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید سعید لواسانی در خطبه های نماز جمعه امروز لواسان با اشاره به ۱۳ آبان گفت: سیزدهم آبان روز دانش‌آموز و هفتۀ بسیج دانش‌آموزی است، آموزش و پرورش ما چقدر روی فرهنگ کارو  تلاش و مجاهده کار کرده است، بنده اطلاعی ندارم. اما باید کار فرهنگی درست، نه کارهای ظاهری انجام شود و تا روحیۀ کار و تلاش در بچه‌های ما نهادینه شود.

وی افزود: حداقل توقع از بسیج دانش‌آموزی آن است که این روحیه را در بچه‌های کشور ما ترویج کند، ما با روحیۀ شهید فهمیده جلو می‌رویم و پیشرفت می‌کنیم. برزگ‌داشت روز سیزدهم آبان به آن است که ما دانش‌آموزان خود را با فرهنگ کار و تلاش و مجاهد بار بیاوریم که آیندۀ کشور در اختیار آنان است و باید آنان جامعه را بسازند. بنابراین باید روی فرهنگ کار و وجدان کاری کار کرد و با با تن‌پروری و تنبلی و خوش‌خیالی مبارزه نمود.

امام جمعه لواسان سپس به هفته وقف اشاره کرد و گفت:  وقف سنت حسنۀ الهی است که برکات زیادی دارد و لازم است مومنان متمکن حکم والا و اسلامی وقف را احیاء کنند. زیرا کارسازترین و سالم‌ترین شیوه‌ای که احسان ماندگار می‌ماند و به جامعه و شوون آن خدمت ارائه می‌گردد و نیازهای مردم برطرف می‌شود، وقف است که شما می‌بینید مدرسه‌ای سی‌صد و چهارصد سال پیش وقف شده و هنوز هم پر از برکت است. در امور آموزشی، بهداشتی، و بیمارستان و خدمات عام المنفعه و امور فرهنگی باید این سنت حسنه را احیاء کرد.

وی اضافه کرد: البته مسئولان اوقاف و متولیان و مباشران امور اوقاف هم وظیفۀ سنگینی دارند با رعایت تقوا و احکام شرعی  و امانت‌داری و درست‌کاری و تلاش سالم تکالیف خود در رابطه با وقف را انجام بدهند و نگذارند که موقوفات ازبین بروند یا دچار صدمه شوند.

لواسانی سپس گفت: مسألۀ اصلی ما این‌ است،که مهلت شصت روزۀ سوم جمهوری اسلامی ایران برای وادارکردن اروپا در عمل به تعهدات برجامی‌اش روز ۱۳ آبان خاتمه می‌یابد و از روز ۱۴ آبان ۹۸ مهلت شصت روزۀ چهارم آغاز خواهد شد، ریاست جمهوری اسلامی ایران در نامه‌ای رسمی به کشورهای عضو برجام در روز ۱۸ اردیبهشت امسال آغاز کاستن تعهدات برجامی طی دوره‌های شصت روزه را اعلام کرد و البته اروپائیان جز حرف کاری نکردند. اما به هرحال دورۀ سوم هم رو به پایان است و نکتۀ مهم بی‌تاب رژیم صهیونیستی در آستانۀ نزدیک‌شدن به مهلت شصت روزۀ چهارم در روز ۱۴ آبان است.

وی گفت: رژیم صهیونیستی مدعی است شواهدی وجود دارد که جمهوری اسلامی ایران از طریق نیروهای نیابتی در صدد حمله به این رژیم است. رسانه‌های غربی و صهیونیستی و مقامات رژیم صهیونیستی نگرانی خود را از حمله به منافع آن رژیم به صورت گسترده انعکاس می‌دهند، اما نگرانی‌های رژیم صهیونیستی دو دلیل دارد، نخست این‌که این رژیم نقشی در پس‌پردۀ حوادث منطقه دارد و می‌داند که دستش برای جمهوری اسلامی رو شده است و نمی‌تواند خودش راپنهان کند و دوران بزن و دررو هم تمام شده است و باید پاسخ‌گوی ماجراجویی‌های خود باشد و دلیل دوم حمله‌ای است، که جمعه ۱۹ مهر ماه ۹۸ به نفت‌کش جمهوری اسلامی ایران به نام سابیتی حدود صد کیلومتری بندر جدۀ عربستان انجام شده است، باید کار رژیم صهیونیستی باشد که به اصطلاح ضمیر تهدیدات ایران پیدا شد و از این بابت صهیونیست‌ها نگران هستند. ایران رسماً اعلام کرده است که این اقدام بدون پاسخ نخواهد ماند.

امام جمعه لواسان گفت: اما هنوز نتایج تحقیقاتش را دربارۀ حملۀ ناشناس به نفت‌کش خود و کشور و عوامل پشت‌پردۀ حمله را منتشر و اعلام نکرده و تهدید خود را به اجرا نگذاشته است، اما تهدید ایران سر جای خود باقی است و آنان می‌داند که تهدیدات ایران توخالی نیست. و اینک اسرائیل نگران حملۀ تلافی‌جویانه است و این ترس و لرز نشانه از نقش اسرائیل در ماجری حمله به نفت‌کش ایرانی دارد، از سوی دیگر رژیم صهیونیستی نگران است که بین ایران و عربستان مذاکراتی صورت بگیرد، چنان‌چه عِمران خان نخست وزیر پاکستان برای آن تلاش کرده و می‌کند و آن‌وقت اسرائیل بیش از پیش در منطقه تنها بماند و مجبور باشد پاسخ خباثت‌های خود را بدهد.

وی اضافه کرد: امریکا هم در این میان هیچ کاری نمی‌تواند انجام بدهد. درست است که در عراق و لبنان مشغول جنایت و طراحی برای ملت‌های منطقه هستند، اما ضعیف‌تر از گذشته شده و توان تأثیرگذاریش بر حوادث بسیار ناچیز است. و این یعنی این‌که رژیم صهیونیستی رو به اضمحلال و سرآشیبی سقوط است. و این‌گونه فریاد می‌کند.

کد خبر 4760426

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 2 =