اجرای طرح یاریگران زندگی در مدارس فارس در سال جاری

شیراز- مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس گفت: طرح یاریگران زندگی باهدف پیشگیری و کاهش مصرف مواد مخدر در بین دانش آموزان در ۲۰ درصد مدارس فارس در سال جاری اجرا می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، علی عسکر نجفی در جلسه شورای استانی سیاست‌گذاری اجرای طرح یاریگران زندگی در مدارس فارس گفت:  هدف اصلی این طرح کاهش تمایل و خودداری از تجربه مصرف مواد مخدر و پیشگیری از آسیب‌پذیری و بروز اعتیاد در دانش آموزان است.

مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس افزود: این طرح در مرحله اول خود در سال جاری، همانند سراسر کشور در ۲۰ درصد مدارس فارس اجرا خواهد می شود و پس از بررسی نتایج آن در سال آینده در ۶۰ درصد مدارس و در سال ۱۴۰۰ نیز در همه مدارس اجرا می‌شود.

وی تأکید کرد : برای اجرای مطلوب این طرح از ظرفیت‌های مدارس کشور همچون مشاورین و به‌ویژه تشکل‌های رسمی و غیررسمی فعال برای پیشگیری، کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی ،به‌ویژه اعتیاد در مدارس و جامعه دانش‌آموزی استفاده می‌شود.

نجفی گفت: توانمندسازی کمی و کیفی گروه‌ها و تشکل‌های دانش‌آموزی ،یکی از رویکردهای مهم برای اجرای این طرح است و  تلاش می‌کنیم تا از ابتکارات تشکل‌های دانش‌آموزی در مبارزه با آسیب‌های اجتماعی ،به‌ویژه اعتیاد بهره گیریم.

مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس بر لزوم بهره‌گیری از  ابزارهای فرهنگی در فرهنگ‌سازی این طرح در سطح جامعه تأکید کرد و گفت: تولید محتوای مطلوب در فضای مجازی و یاری‌گرفتن از رسانه‌های دیداری و شنیداری همچون روزنامه‌ها و صداوسیما می‌تواند بسیار راهگشا باشد .

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان فارس نیز در این جلسه گفت: برای اینکه جوانانی سالم و عاری از اعتیاد داشته باشیم باید به آموزش‌وپرورش کمک کنیم.

محمدرضا ابراهیمی تأکید کرد: آموزش‌وپرورش با تولید فکر می‌تواند به کاهش اعتیاد در جامعه کمک کند.

کد خبر 4761597

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 7 =