جدیدترین موضع گیری حزب الله لبنان درباره اعتراضات لبنان

عضو شورای مرکزی حزب الله به موضع گیری درباره اعتراضات مردمی در لبنان پرداخت و درباره تحرکات آمریکا هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المنار، نبیل قاووق عضو شورای مرکزی حزب الله لبنان گفت: بدترین صحنه ای که دیدیم این بود که برخی مفسدان موج سواری کردند و تلاش کردند که حرکت و جنبش مردمی را به سمت و سوئی سوق دهند که از خود حمایت کنند. احزاب متهم به فساد  و مسئول سیاست های اقتصادی و مالی اشتباه از حرکت مردمی برای تسویه حسابها با دشمنان خود بهره بردند و بحران اقتصادی را به سخت ترین بحران سیاسی تبدیل کردند و کشور را به سوی هرج و مرج و خطر حرکت به سوی فتنه کشاندند.

وی افزود: ما همچنان با خطر حرکت به سوی هرج و مرج و افتادن در فتنه روبرو هستیم و این به مراتب بدتر از بحران اقتصادی است.

قاووق ضمن حمایت از خواسته های مخلصانه مردمی و اصلاحات اقتصادی درباره انحراف حرکت مردمی از اهدافش هشدار داد و گفت: در حال حاضر باید قبل از تسویه حسابهای سیاسی با بحران های اقتصادی و مالی مقابله کرد. برخی شخصیت ها و احزاب سیاسی جز تسویه حساب با دشمنان خود به دنبال موضوع دیگری نیستند و اولویت آنها نجات کشور نیست. برخی در خارج به به دنبال تغییر معادلات سیاسی و موازنه قوا هستند تا علیه مقاومت، وحدت ملی و ثبات اقدام کنند و باید بیدار باشیم و راه را بر آنها ببندیم.

وی خواسته حزب الله لبنان را دولت قوی دانست و گفت که روند تشکیل کابینه باید به سرعت طی شود تا بر پیچیدگی و دشواری اوضاع افزوده نشود.

قاووق تاکید کرد: آمریکا به شکل علنی وارد شده است و به دنبال بهره برداری از حرکت مردمی برای تحقق دستاوردهای سیاسی به زیان ثبات و وحدت ملی لبنان است. موضع ما در حزب الله آشکار است و ما اجازه دیکته های آمریکایی ها را نخواهیم داد و اجازه نمی دهیم که آمریکا در این مرحله و در هر مرحله ای دستاورد سیاسی کسب کند.

کد خبر 4762681

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =