همکاری دانشگاه صنعتی امیرکبیر با ۵۴ دانشگاه ترکیه

رئیس دانشگاه امیرکبیر گفت: این دانشگاه با ۵۴ دانشگاه ترکیه همکاری های علمی بین المللی را آغاز کرده و با ۴ دانشگاه این کشور قرارداد تبادل استاد و دانشجو دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه امیرکبیر، امیر گل رو در جلسه بازدید هیاتی از دانشگاه غازی آنتپ از دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: دانشگاه صنعتی امیرکبیر با دانشگاه های زیادی در ترکیه ارتباط دارد.

مدیر همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه صنعتی امیرکبیر افزود: دانشگاه صنعتی امیرکبیر دارای ۱۴ هزار دانشجو است که حدود ۵۰ درصد دانشجویان این دانشگاه در مقاطع تحصیلات تکمیلی تحصیل می کنند و ۳۵ درصد دانشجویان این دانشگاه را نیز زنان تشکیل می دهند.

وی اظهار داشت: تاکنون ۱۰ نفر از اساتید این دانشگاه به عنوان وزیر انتخاب و فعالیت کرده اند.

دکتر گلر و تاکید کرد: مقالات اساتید دانشگاه صنعتی امیرکبیر از نظر کمی و کیفی در رده بسیار بالایی است. دانشگاه صنعتی امیرکبیر این قابلیت را دارد که تمام برنامه های آموزشی خود را به زبان انگلیسی ارائه کند.

مدیر همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه صنعتی امیرکبیر با بیان اینکه اکثر مراکز تحقیقاتی این دانشگاه بین رشته ای هستند، افزود: این دانشگاه دارای دو شتاب دهنده بین المللی است.

گل رو خاطرنشان کرد: این دانشگاه در حوزه بین المللی به دنبال فعالیتهای اجرایی و عقد قرارداد است. هدف این دانشگاه عقد تفاهم نامه هایی که قابلیت اجرایی ندارند، نیست.

وی اضافه کرد: این دانشگاه با کشورهای مختلف فعالیت های بین المللی دارد و در این راستا با دانشگاه های کشورهای هلند، اتریش، آلمان، بلژیک و فرانسه نیز دوره های مشترک بین المللی برگزار می کند.

مدیرهمکاری های علمی و بین المللی دانشگاه صنعتی امیرکبیر عنوان کرد: برخی از برنامه های این دانشگاه نیز سه جانبه است.  

گل رو با بیان اینکه دانشگاه صنعتی امیرکبیر در جذب دانشجویان بین المللی موفق بوده است، گفت: دانشگاه صنعتی امیرکبیر جز کنسرسیوم های بین المللی هست که این امر نشان دهنده حضور فعال دانشگاه در سطح بین المللی است.

وی تاکید کرد: دانشگاه صنعتی امیرکبیر با ۵۴ دانشگاه ترکیه همکاری های علمی بین المللی را آغاز کرده و با ۴ دانشگاه این کشور قرارداد تبادل استاد و دانشجو دارد.

سیداحمد معتمدی رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر نیز در این جلسه گفت: امیداوریم این دیدار مقدمه ای برای همکاری های بعدی باشد.  

وی اظهار داشت: دانشگاه صنعتی امیرکبیر جز قدیمی ترین دانشگاه های صنعتی کشور بشمار می رود. همچنین این دانشگاه از نظر تعداد دانشجو و رشته نیز بزرگترین دانشگاه صنعتی کشور است و دارای ۲۰۰ شرکت دانش بنیان و استارت آپ است.

کد خبر 4763433

برچسب‌ها

شهر خبر

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =