مهارت آموزی سربازان در رشته هایی که منجر به اشتغال می شود

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای گفت: برای اجرای طرح سرباز مهارت در سراسر کشور یک نیاز سنجی استانی صورت گرفته و رشته های ویژه سربازان که همه منجر به اشتغال می شود تعیین شده است.

ابراهیم صالحی عمران در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به آخرین وضعیت اجرای طرح «سرباز مهارت» در دانشگاه فنی و حرفه ای گفت: دانشگاه فنی و حرفه ای یک تفاهم نامه با ستاد کل نیروهای مسلح داشت مبنی بر اینکه سربازان طی گذراندن خدمت سربازی، اوقات فراغت خود را به مهارت آموزی اختصاص دهند.

وی ادامه داد: تمام دانشکده های دانشگاه فنی و حرفه ای آمادگی خود را برای ارائه خدمات مهارتی به سربازان اعلام کرده اند.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای یادآورشد : با توجه به این مسئله که دوره های دانشگاه فنی و حرفه ای مقطع دار بوده و سربازان با توجه به محدودیت هایی که دارند، نمی توانند از این دوره ها استفاده کنند، دوره های آموزشی کوتاه مدت برای آنها در نظر گرفته شده است.  

صالحی عمران افزود: علاوه بر دوره های آموزشی کوتاه مدت، سربازان برای مهارت آموزی می توانند از کارگاه ها، تجهیزات و رشته های این دانشگاه استفاده کنند.

وی یادآورشد: جلسه ای نیز دو هفته گذشته در رابطه با این موضوع  با بخش آموزش ستاد نیروهای مسلح و با حضور دانشگاه جامع علمی و کاربردی برگزار شد.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای افزود: آخرین مباحثی که مطرح شد مبنی بر این بود که بخش نیروی انسانی دانشگاه جامع علمی کاربردی متولی این موضوع باشد.

وی ادامه داد: قرار شد یک نیازسنجی آموزشی دقیق در استان ها صورت گیرد و همچنین رشته هایی برای آموزش سربازان مشخص شد که همه دارای بازار کار است و سربازان می توانند بعد از  سربازی در رشته مذکور شاغل شوند.

کد خبر 4764170

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 5 =