تکمیل مسکن مهر و ادامه ساخت مترو هشتگرد به قزوین در اولویت است

قزوین- مدیرکل جدید راه و شهرسازی استان قزوین گفت:تکمیل مسکن مهر، ادامه ساخت متروی هشتگرد به قزوین، راه اندازی قطار سریع السیر و حرکت بر اساس آمایش سرزمین در اولویت برنامه های مدیریتی است.

به گزارش خبرنگار مهر، در مراسمی با حضور مهدی عبوری معاون توسعه، مدیریت و منابع انسانی وزارت راه و شهرسازی، بی نیاز مدیرکل روابط عمومی وزارت راه و شهرسازی، قاسمی دادستان، علی فرخزاد معاون عمرانی استانداری و مدیران دستگاههای اجرایی، مدیرکل جدید راه و شهرسازی استان قزوین معرفی شد.

ابراهیم مبارک قدم در این مراسم که در سالن اجتنماعات اداره راه و شهرسازی قزوین برگزار شد اظهارداشت: راه و شهرسازی بستر توسعه همه جانبه کشور است و در صورت توجه به آن می توان به موفقیت های همه جانبه دست یافت.

وی بیان کرد استان قزوین بدلیل موقعیت مهم استراتژیک و جغرافیایی، داشتن هویت تاریخی و فرهنگی، قرار گرفتن در مسیر ۹ استان و همسایگی با شش استان و جابجایی ۱۵ درصد  حمل و نقل کالای کشور دارای جایگاه خاصی است لذا توجه به محورهای مواصلاتی استان باید در اولویت مسئولان کشوری قرار گیرد.

طرح های راهسازی باید پیوست زیست محیطی داشته باشد

مبارک قدم گفت: اجرای طرح های ملی در حوزه راهسازی در استان قزوین باید با رعایت کامل مسایل زیست محیطی ادامه یابد تا به آیندگان پاسخگو باشیم.

وی اظهارداشت: پیگیری اجرای طرح راه اندازی قطار سریع السیر و تندرو در مسیر تهران به قزوین و زنجان، ادامه متروی هشتگرد و تکمیل مسکن مهر را در اولویت برنامه های کاری خود قرار خواهم داد.


مبارک مقدم یادآورشد: تحول در سیمای سکونت گاههای اطراف شهر قزوین را در دستور کار خواهیم داشت و با توجه به این که حدود ۲۶ درصد جمعیت استان در روستاها سکونت دارند و و بیش از ۵۰۰ هزار هکتار زمین قابل کشت در روستاها وجود دارد اهمیت رسیدگی به نوسازی و بهسازی راههای روستایی دو چندان است.

وی اضافه کرد: رسیدگی به وضعیت ۳۰۰ کیلومتر راه روستایی باقیمانده در استان، واگذاری هشت هزار واحد مسکن مهر باقیمانده در استان و اجرای طرح ملی مسکن از دیگر برنامه هایی است که در قزوین عملیاتی خواهیم کرد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین بیان کرد: مشارکت در طرح ملی مسکن، نوسازی بافت فرسوده، واگذاری داری زمین در شهرهای کوچک برای ساخت توسط بنیاد مسکن، جلب مشارکت بخش خصوصی برای ساخت مسکن در شهرهای بزرگ از کارهایی است که می تواند به کاهش مهاجرت از روستا به شهرها منجر شود.

وی گفت: توجه به کیفیت سکونت در شهرسازی ها، حفظ بافت ارزشمند تاریخی، جلوگیری از مهاجرت به شهرهای اطراف و صیانت از باغستان هم از رویکردهای جدی ما در استان قزوین خواهد بود.

حرکت بر اساس چشم انداز و سند آمایش

مبارک قدم اظهارداشت: ساماندهی ۱۲۰۰ هکتار از بافت فرسوده شهر قزوین، توجه به گسل موجود در شمال شهر قزوین، حفظ هویت عناصر تاریخی از دیگر کارهایی است که مورد توجه جدی خواهد بود و تلاش می کنیم بر اساس سند چشم انداز و آملایش سرزمین حرکت کنیم تا همه شهرها به طور متوازن از خدمات و امکانات شهری برخوردار شوند.

در ادامه ضمن تقدیر از خدمات سه ساله مسعود حق لطفی مدیرکل سابق، ابراهیم مبارک قدم به عنوان مدیرکل جدید راه و شهرسازی استان قزوین معرفی شد. ‌

کد خبر 4764619

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 7 =