مدیریت بحران بدون استاندار و جانشین استاندار/ثمینی: نگران نباشید!

خرم‌آباد- شورای مدیریت بحران در لرستان یکی از شوراهای مهمی است که با توجه به سیلاب‌های اخیر در این استان می‌تواند بسترساز تصمیمات اساسی باشد ولی امروز بدون حضور استاندار و جانشینش برگزار شد.

به گزارش خبرنگار مهر، جلسه شورای مدیریت بحران لرستان امروز پنج شنبه در استانداری لرستان برگزار شد، طبق قانون تشکیل شورای مدیریت بحران، ریاست این شورا در استان ها بر عهده استاندار و در شهرستان ها نیز بر عهده فرمانداران است.

در جلسه امروز مدیریت بحران، استاندار لرستان وزیر جهاد کشاورزی را برای افتتاح و بازدید از برخی پروژه های حوزه کشاورزی همراهی می کرد و در این راستا بر اساس قانون معاون عمرانی استاندار به عنوان جانشین رئیس، باید جلسه شورای مدیریت بحران را برگزار می کرد.

عدم حضور «گودرز امیری» معاون عمرانی استانداری لرستان در این جلسه باعث شد که «محمود ثمینی» معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان به جای وی ریاست جلسه را بر عهده بگیرد، اما این امر واکنش رسانه های لرستان در فضای مجازی در حین برگزاری جلسه را به همراه داشت تا معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان در مقام پاسخگویی برآید و علت غیبت «گودرز امیری» در شورای مدیریت بحران استان را توضیح دهد.

محمود ثمینی معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان در این رابطه با اشاره به اینکه به هر حال تمام مدیران و معاونین استانداری در تلاش هستند که امورات استان به شکلی تدبیر و پیگیری شود، اظهار داشت: اضطرارا جلسات مباحثی مانند مدیریت بحران و مشابه دیگری برگزار می شود و قاعدتا ممکن است یک معاون به دلیل مشغله شخصی و یا هر چیز دیگری در مرخصی باشند، یا ماموریتی داشته باشند و در جلسه حضور نیابد.

وی،  گفت: در این راستا یا استاندار در جلسه حضور پیدا می کنند و یا یکی از معاونین که در دسترس است در جلسه حضور می یابد.

معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان با بیان اینکه نبود یک معاون در یک جلسه نباید اینقدر مهم باشد و اهمیت داشته باشد که ما اصل را فدا کنیم و به مسائل جانبی بپردازیم، افزود: در این راستا معاون عمرانی استانداری به دلیل شخصی که هم برای ایشان و هم ما اهمیت دارد امروز در جلسه حضور ندارند و آقای استاندار تفویض فرمودند که من خدمت شما برسم و آقای امیری هم قبل از جلسه تماس گرفتند و به دلیل اینکه گرفتاری برای ایشان پیش آمده عذرخواهی کردند.

ثمینی، تاکید کرد: مسائل اصلی از مسائل فرعی مهم تر است، ما به پای آقای امیری نمی رسیم ولی شاگردی دوستان را انجام داده ایم، خیلی نگران نباشید بلاخره بحران را مدیریت می کنیم.

کد خبر 4772486

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 2 =