کمک معیشتی دولت پاسخگوی مشکلات معلولان نیست

مدیرعامل انجمن حمایت از حقوق معلولان با بیان اینکه باید به معلولان سهمیه جداگانه بنزین اختصاص داده شود، گفت: کمک معیشتی دولت نمی تواند جبران افزایش قیمت بنزین را انجام دهد.

علی همت محمودنژاد در گفتگو با خبرنگار مهر، در مورد واریز کمک معیشتی دولت به معلولان، اظهار داشت: متاسفانه به هیچ عنوان کمک هزینه معیشتی نمی تواند بار گرانی بنزین را از دوش مردم ایران بردارد.

وی در پاسخ به این سوال که چه تعداد از معلولان کمک هزینه را دریافت می‌کنند، گفت: هنوز دستورالعملی در این خصوص صادر نشده اما با توجه به اینکه معلولان در دهکهای پایین‌تر از ۷ هستند بنابراین باید به آنها این کمک معیشت تعلق گیرد.

محمودنژاد ادامه داد: به هیچ عنوان کمک هزینه معیشت تاثیری روی زندگی معلولان ندارد چرا که خودروی افراد معلول به مانند ویلچر برای آنها عمل می کند و بیش از سایرین با خودرو در شهر تردد می‌کنند بنابراین این یارانه نمی تواند جبران افزایش قیمت بنزین را انجام دهد به همین دلیل باید همانند وسایل حمل و نقل عمومی یارانه سوخت به آنها نیز تعلق گیرد.

مدیر عامل انجمن حمایت از حقوق معلولان تاکید کرد: در دوره های قبل هم که ستاد ساماندهی سوخت نسبت به تغییرات قیمت سوخت دست خوش تحولات کرد برای معلولان سهمیه‌هایی را تدارک دیدند که در کارت هایی برای آنها از طریق بهزیستی اختصاص دادند.

وی افزود: در گذشته پلاک خودرو ویژه معلولان نبود و الان با بودن پلاک های ویژه، انتظار می‌رود دولت سهمیه سوخت افراد دارای معلولیت را همانند تاکسی ها، تاکسی های اینترنتی و مجازی و... اختصاص دهد.

وی در پاسخ به این سوال که یک خانواده دارای معلول چهار نفره با در نظر گرفتن کمک معیشت چه مبلغی در ماه دریافت می کنند، گفت: چنانچه خانواده معلولان با پوشش ابعاد جمعیتی همه تحت پوشش بهزیستی باشند یک خانواده چهار نفره با در نظر گرفتن یارانه، مستمری و کمک دولت ماهیانه حدود ۸۰۰ هزار تومان دریافت می‌کنند این در حالی است که خط فقر در تهران حداقل ۳ میلیون تومان اعلام شده است.

محمودنژاد ادامه داد: مجموع دریافتی یک خانواده در ماه یک چهارم مبلغی است که به عنوان خط فقر اعلام شده است بنابراین می‌توان گفت که خط فقر مطلق این رقم است.

کد خبر 4775273

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • captcha

  نظرات

  • IR ۱۰:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۸
   0 0
   حدود دو سالی هست معلول شدم هر جای هم که میرم مجبور هستم با ماشین تردد کنم حدودا ماهی ۱۸۰ الی ۲۰۰ لیتر بنزین مصرف میکنم به خدا قسم با این حالت من خونه نشین شدم با وسیل نقلیه عمومی نمیتونم مناسب سازی
  • IR ۱۰:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۸
   0 0
   معلولان نگران نباشند پاسخگوی نیاز هیچ کس نیست. این طرح بسیار غلط است و ضربه ای جبران ناپذیر به کل نظام زده است این مبلغ نه تنها دردی دوا نخواهد کرد بلکه بااین طرح هزاران مشکل به مشاکل مردم خواهد افزود
  • بهرام IR ۲۱:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۴
   0 0
   وقتی همه از بدبختی و گرفتاری ما باخبرن،چراجزء نمایش و دروغ اجرایی نمیشه،مگه ما از این کشور حق و حقوق نداریم؟منه معلول بیکار شده بخاطر بجه معلولم که تمام کارهای روزمره اش رو شبانه روز انجام میدم،مگه ک
  • بهرام IR ۲۱:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۴
   0 0
   من خودم معلول و بیکار و سرپرست خانواده هستم و شامل یه بجه معلول مادرزادی جسمی و حرکتی شدید هستم که علل فشارهای روح و اختلاف باعث کنارشده از کار شدم،مگه این شغل نیست و جرا حق معلولیت ش واریز نمیشع؟!!
  • بهرام IR ۲۲:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۴
   0 0
   درجایی نوشته کمک معیشتی جواب گوی معلولین نیستش؟مگه دادن تا امروز؟و حتی مستمری اسفند ماه ب سال گذشته با عیدیش؟حال بماند کمک معیشتی شون،اینا همش دروغه که در سایت و پشت تریبون میگن