طلبه‌ها به عرصه تبلیغ ورود کنند/ فعالیت ۷ هزار طلبه خواهر در کشور

اردبیل - مدیر حوزه‌های علمیه خواهران کشور گفت: طلبه‌ها باید به صورت جدی به عرصه‌های مورد نیاز تبلیغ ورود کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام عبدالکریم بهجت‌ پور پیش از ظهر چهارشنبه در نشست با کارکنان حوزه علمیه استان اردبیل با تاکید بر اینکه تربیت شدگان حوزه‌های علمیه خواهران ضعفی در تاثیر گذاری بر مخاطبانشان ندارند، تصریح کرد: طلبه‌ها باید به عرصه‌های تبلیغ ورود کنند و حوزه‌های علمیه خواهران از این منظر به هیچ وجه مبنایی بر کوتاهی ندارد.

وی افزود: حوزه علمیه خواهران و مرکز مدیریت آن از سال ۱۳۷۶ راه اندازی شده و در طی مدت زمانی که این حوزه شروع به کار کرده است، اثرات بسیار مبارکی را در بخش‌های مربوطه شاهد هستیم.

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران کشور یادآور شد: در طول ۲۲ سال اخیر، قریب به ۵۰۰ مدرسه و مرکز در سطح کشور دایر شده که این مدارس عمدتا به وسیله حوزه علمیه برادران حمایت می‌شد.

بهجت پور ادامه داد: در اولین اقدام اثر گذار ۵۰۰ مدیر خواهر در سطح کشور مستقر نمودیم که از تربیت شدگان حوزه‌های علمیه خواهران بودند همچنین حدود چهار هزار و ۶۰۰ کادر در سطح کشور به کارگیری شدند که بخش اعظمی از این از فارغ التحصیلان حوزه‌های علمیه هستند.

وی با بیان اینکه حوزه های علمیه خواهران به عنوان سازمان قابل قبول علمی، پژوهشی و تربیتی است، تصریح کرد: در بین خواهران تربیت شده در حوزه‌های علمیه، کمترین تخلفات وجود دارد و خواهران ما جزو پاکترین و مطهرترین جمعیت‌هایی هستند که به فضل پروردگار در حوزه دین فعالیت می‌کنند.

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران کشور با تشریح فعالیت‌های خواهران طلاب، اذعان کرد: حوزه علمیه یک دستگاه آماده ساز است و طلبه‌ها را برای بر عهده گرفتن نقش‌ها آماده سازی می‌کند. همچنین فعالیت خواهران از جنسی است که باید در دستگاه‌های فرهنگی به کار گرفته شوند و خود حوزه دستگاه به کار گیرنده نمی باشد.

وی با اشاره به اینکه هفت هزار طلبه خواهر در مدارس کشور فعالیت تبلیغی مستمر دارند.ادامه داد: پیشنهاد می‌شود یک کمیته برای گسترش اثر بخشی طلاب خواهر در استان شکل بگیرد و لوازم این اثر گستری بررسی شود. اعتقادمان بر این است که ظرفیت حوزه‌های علمیه خواهران به خوبی می تواند در شرایط اخلاقی و گسترش فضای معنوی کشور و اصلاح مشکلات تربیتی به کار بیاید.

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران کشور یادآور شد: حوزه علمیه خواهران در تصمیم اخیر خود از ۱۹۰ واحد آموزشی خود ۲۰ واحد را حذف کرده و انتخاب و تصمیم گیری در آن حوزه را به خود استان محول کرده است و این یک فرصت آموزشی است تا طلبه‌های ما توان حضور در میدان متناسب با حضور محیطی را داشته باشند .

کد خبر 4776280

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 13 =