واکنش فرانسه به افزایش میزان ذخایر آب سنگین ایران

وزارت خارجه فرانسه به گزارش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در خصوص افزایش ذخایر آب سنگین ایران واکنش نشان داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، وزارت خارجه فرانسه امروز سه‌شنبه به گزارش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در خصوص افزایش میزان ذخایر آب سنگین ایران از سقف ۱۳۰ تن واکنش نشان داد.

وزارت خارجه فرانسه در این خصوص با طرح ادعائی مضحک مدعی شد: فرانسه از عدم پایبندی ایران به تعهدات خود در برجام شدیدا نگران است. عدم پایبندی ایران به برجام پیامدهای خطرناکی را در خصوص عدم اشاعه هسته‌ ای به همراه خواهد داشت!

گفتنی است، آژانس بین‌المللی انرژی اتمی دیروز در گزارشی مدعی شد که ایران بخش دیگری از محدودیت‌های مرتبط با توافق هسته‌ای با قدرت‌های بزرگ را نقض کرده است.

در گزارش آژانس ادعا شده است که ایران با نگهداری ۱۳۰ تن آب سنگین بخش دیگری از توافق هسته‌ای را نقض کرده است.

در گزارش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفته شده بود که ایران در ۱۶ نوامبر ۲۰۱۹، آژانس را نسبت به افزایش میزان آب سنگین خود به بیش از۱۳۰ تن مطلع کرده است.

در این گزارش همچنین اعلام شده بود: در ۱۷ نوامبر ۲۰۱۹ آژانس تائید کرد که طرح تولید آب سنگین عملیاتی شده و مقدار آب سنگین ایران ۱۳۱.۵ بوده است.

این گزارش، یکی دیگر از گزارش‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی است که پس از اعلام گام چهارم کاهش تعهدات هسته‌ای ایران منتشر می‎شود.

ایران که پیش از این در پاسخ به بدعهدی طرف‌های اروپایی برجام در عمل به تعهداتشان طی سه مرحله اقدام به کاهش تعهدات هسته‌ای خود کرده بود، در نیمه آبان‌ماه به صورت رسمی از آغاز گازدهی به سانتریفیوژها در تأسیسات هسته‌ای فردو خبر داد تا بدین ترتیب گام چهارم کاهش تعهدات هسته‌ای خود را آغاز کند.

کد خبر 4776447

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 0 =