آشوب ها مطالبه به حق مردم را به حاشیه می برد

همدان - امام جمعه همدان بابیان اینکه آشوب ها مطالبه به حق مردم را به حاشیه می برد، گفت: مسئولان با مردم صحبت کنند و ضرورت اجرای طرح سهمیه بندی بنزین را توضیح دهند.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله حبیب الله شعبانی موثقی ظهر جمعه در خطبه های نماز جمعه همدان با دعوت خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار داشت: یکی از مصادیق تقوا رعایت حق الناس و بیت المال است.

وی به اتفاقات هفته گذشته در کشور اشاره کرد و با بیان اینکه با اجرای طرح سهمیه بندی بنزین آشوب هایی در برخی مناطق کشور شکل گرفت، گفت: در زمینه سهمیه بندی بنزین یک بحث کارشناسی ضرورت اجرای آن طرح بود چراکه سران قوا تصمیم گرفتند و مقام معظم رهبری برای آنکه روند و فرآیند قانونی حفظ شود از این تصمیم حمایت کردند.

امام جمعه همدان با بیان اینکه کشور باید با فرآیند و ساختارهای قانونی اداره شود، گفت: سران قوا تصمیم گرفتند و مقام معظم رهبری نیز از قانون حمایت کردند اما در این خصوص گله مندی مردم در زمینه نحوه اجرای طرح بود.

وی با بیان اینکه مسئولان باید قبل از اجرای طرح آسیب شناسی می کردند، گفت: باید در تصمیم های بزرگ اقتصادی که ممکن است جامعه را متاثر کند آسیب شناسی و کار کارشناسی عمیق صورت گیرد ضمن آنکه اذهان مردم اقناع و جامعه آماده تا شرایط برای این گونه تصمیم ها فراهم شود.

بسیاری از مردم از نحوه اجرای طرح گله مند بودند وگرنه بحث سهمیه بندی بنزین را می پذیرند آیت الله شعبانی با تاکید بر اینکه بسیاری از مردم از نحوه اجرای طرح گله مند بودند وگرنه بحث سهمیه بندی بنزین را می پذیرند، گفت: امیدواریم مسئولان در صدد قانع سازی جامعه باشند و با مردم صحبت کنند و ضرورت اجرای طرح را توضیح دهند ضمن اینکه باید نظارت ها بر بازار تقویت شود.

وی با بیان اینکه با سهمیه بندی بنزین یارانه بنزین به مردم بر می گردد و این وعده تا حدودی عملی شده است، گفت: آنچه نگرانی ایجاد کرده افزایش قیمت سایر کالاها است کمااینکه در این خصوص مقام معظم رهبری نیز تاکید کرده اند کنترل قیمت ها صورت گیرد.

امام جمعه همدان با بیان اینکه همه مردم و بازاریان و اصناف و مسئولان باید همراهی کنند تا قیمت ها کنترل شود، گفت: متولیان امر نظارت باید این مقوله را جدی بگیرند تا آسیبی متوجه مردم نشود.

وی به اغتشاشات ایجاد شده نیز اشاره کرد و با بیان اینکه این آشوب ها مطالبه به حق مردم را به حاشیه می برد، گفت: در پی این اغتشاشات میلیاردها تومان خسارت به اقتصاد کشور و آسیب بسیار وسیعی به بیت المال وارد شد.

اغتشاشات امنیت جامعه نیز از بین می برد

آیت الله شعبانی با بیان اینکه برخی رقم های اعلام شده از آسیب ها و خسارات وحشتناک است، گفت: دولت باید برای جبران این خسارت ها از بیت المال استفاده کند که این اقدام نیز متوجه مردم خواهد بود و مردم متضرر خواهند شد ضمن اینکه اغتشاشات امنیت جامعه نیز از بین می برد.

امام جمعه همدان با بیان اینکه در این حوادث شماری از مردم و نیروهای انتظامی به شهادت رسیدند و خواسته مردم برخورد جدی با مسببان این حوادث است، گفت: امریکا، اسرائیل، عربستان و بعضی از کشورهای اروپایی به طور کاملا صریح اعلام کرده اند که در این اتفاقات دست داشته اند و جای این سوال وجود دارد چرا باید در داخل کشور فریب کشورهای آمریکایی را بخوریم؟

وی با بیان اینکه خواسته مردم برخورد جدی با سردمداران آشوب ها و افراد وابسته به غرب و منافقین است، گفت: البته شاید در بین این افراد شماری جوان نیز که از روی عصبانیت وارد این بازی شده اند و ربطی به شبکه های منافقان نداشته اند مشاهده شوند که امیدواریم با رافت با آنها برخورد شود.

آیت الله شعبانی از همه نیروهای بسیجی، سپاه، نیروی انتظامی، اطلاعاتی، شورای تامین و مردم با بصیرت همدان که با مسئولان همراه شدند و اجازه اغتشاش در همدان را ندادند قدردانی کرد.

وی به در پیش بودن هفته بسیج اشاره کرد و گفت: حضور در صحنه های سنگین و سخت از ویژگی های بسیج است.

امروز بسیج باید حافظ اندیشه های امامین انقلاب و آرمان های امام (ره) در میدان عمل و اندیشه باشد امام جمعه همدان با بیان اینکه امروز بسیج باید حافظ اندیشه های انقلاب و آرمان های امام (ره) در میدان عمل و اندیشه باشد، به آسیب زدن به یک طلبه در همدان در نتیجه اجرای امر به معروف اشاره کرد و گفت: یکی از برادران طلبه امر به معروفی انجام داده و طرف مقابل با جسارت؛ به وی آسیب بدنی وارد کرده که اتفاق تلخی است.

وی با بیان اینکه نباید امران به معروف و ناهیان از منکر مورد تعدی قرار گیرند، گفت: این اتفاق درحالی رخ داده که این طلبه با رافت با شخص مقابل صحبت کرده است.

وی با بیان اینکه این رفتار تلخ و مایه تاسف است، گفت: متاسفانه برخی افراد از این رافت ها سوء استفاده می کنند اما نکته شیرین این اتفاق نوع نگاه مردم و مسئولان به قضیه بوده است.

وی با بیان اینکه مردم و مسئولان استانی و حتی کشوری طی تماس تلفنی و عیادت از حال این طلبه مطلع شده اند، گفت: این موضوع بیانگر آن است که آمر به معروف و ناهی از منکر مورد توجه مردم و مسئولان است و هنوز این فریضه مورد توجه است.

امام جمعه همدان با بیان اینکه امیدواریم همه ما آمر به معروف و ناهی از منکر باشیم به ساخت و اکران فیلم « منطقه پرواز ممنوع» اشاره کرد و گفت: ائمه جمعه این فیلم را دیده و مشاهده آن را توصیه کرده اند چراکه با محوریت توانایی جوانان کشور ساخته شده و مبتنی بر آن چیزی است که جامعه به آن نیاز دارد.

کد خبر 4778046

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 8 =