اجرای طرح تفصیلی شهر همدان مشکل ثبت جهانی هگمتانه را حل می کند

همدان - مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همدان گفت: اجرای کامل طرح تفصیلی در خیابان اکباتان همدان مشکل ثبت جهانی هگمتانه را حل می کند.

به گزارش خبرنگار مهر، علی مالمیر ظهر سه شنبه در ستاد ساماندهی و آماده سازی هگمتانه برای ثبت جهانی که در استانداری همدان تشکیل جلسه داد، گفت: در صورت اجرای کامل طرح تفصیلی در خیابان اکباتان همدان و بافت بازار، اماکن بلا استفاده به کاربری های تجاری و گردشگری تغییر شکل خواهند یافت.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همدان تاکید کرد: اجرای طرح تفضیلی مشکل خیابان اکباتان همدان و کسبه آن را به طور حتم مرتفع خواهد کرد.

وی افزود: احیای کاروانسراها، ایجاد نمایشگاه دائمی صنایع دستی در محوطه ورودی هگمتانه و تکمیل موزه منطقه ای می تواند باعث رونق خیابان اکباتان شود و واحدهای ناهمگن می توانند با تغییر کاربری ماهیت جدیدی را بدست آورند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری وصنایع دستی استان همدان ادامه داد: ضرورت اجرای طرح تفضیلی بمنظور ایجاد دسترسی مناسب کل بازار و رفع مضیقه بازاریان در رابطه با حمل ونقل، اهمیت تغییر کاربری بازار آهن فروشان به مشاغل همگن با بافت از جمله مشاغل گردشگری و پیش بینی مشوق هایی در این زمینه ، احیای سراهای داخل بازار با مشارکت اداره کل میراث، شهرداری و کسبه بمه نظور رونق بازار خیابان اکباتان از دیگر موضوعاتی است که باید به آن توجه شود.

وی د با تاکید بر اهمیت ثبت جهانی تپه هگمتانه گفت: باید اعضای کمیسیون ماده 5 با همکاری در راستای اجرای طرح تفضیلی تلاش کنند چراکه تاثیر آن بر توانمند شدن بازار اکباتان برکسی پوشیده نیست و همزمان نیز باید با مکان یابی سایت مناسب برای صنف آهن فروشان این مشکل مرتفع شوذ.

در پایان این جلسه مقرر شد با تشکیل جلسه ای توسط کارشناسان ادارات مرتبط نسبت به بازبینی و امکان سنجی اجرای طرح تفضیلی در فازهای مختلف بحث و تبادل نظر شود.

کد خبر 4781667

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 8 =